Jacek Kurski zdecydował się na kolejny krok. Prezes Telewizji Polskiej tłumaczy, iż chce realizować „misję publiczną” O co chodzi?

Już od maja tego roku na antenie TVP3 widzowie mogą oglądać transmisję z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Koronka odmawiana codziennie o godz. 15 na krakowskich Łagiewnikach. Dodatkowo od teraz będzie ona też emitowana w weekendy. Jak informowały „Wiadomości” TVP transmisje Koronki to pomysł Jacka Kurskiego. Ponadto w telewizyjnej Jedynce kilku miesięcy emitowana jest także msza święta z Sanktuarium BM.

 

W ubiegły weekend po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zmian w ustawie aborcyjnej Jacek Kurski zajął konkretne stanowisko. Prezes stacji TVP zmienił ramówkę Telewizji Polskiej. Rozpętała się wówczas dosyć spora dyskusja w mediach. Głównie internauci publikowali i podawali dalej nagrania z emitowanych w TVP1 filmów. Pierwszą była produkcja pt. „Nieplanowane”, drugą zaś „Każde życie jest Cudem”. Zaznaczmy, że oba filmy miały przesłanie antyaborcyjne. Nie było one raczej cichą sugestią, a w 100 procentach celowym działanie prezesa Kurskiego. Jak on sam podkreślił, to w ten sposób ma on zamiar realizować „publiczną misję”.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy TVP komentują wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Dla wielu to szok

Jacek Kuski – oficjalny wpis na Twitterze

Wpis, który pojawił się co prawda już kilka miesięcy temu dotyczył właśnie emisji dodatkowych elementów ramówki Telewizji Polskiej. Jacek Kurski tłumaczył również przesłanie jakie ma nieść za sobą takie działanie. Co więcej zaznaczył wówczas – jak rozumiemy swój – sukces, jeśli chodzi o oglądalność TVP. Napisał bowiem, iż „TVP3 1. raz w historii [został] liderem pasma”.

W TYM TEMACIE: Wiadomości TVP ze świetnym wynikiem oglądalności. Tylko jeden program okazał się popularniejszy

Wpis jak zwykle spotkał się ze skrajnym odbiorem internautów. Warto dodać, że znacznie większą częścią społeczności Twittera jest młode pokolenie naszej społeczności. Wiele negatywnych komentarzy nie tylko dotyczyły nowości na antenie TVP. Wielu internautów odnosiło się do prywatnych wątków życia prezesa Kurskiego. „Kurski, Bóg widział twój rozwód, grzesznik” – pisał jeden z nich.

NIE PRZEGAP: Sylwester 2020 odwołany? TVP unika komentarza. Internauci zbulwersowani 

ŹRÓDŁO: Twitter, press.pl, onet.pl, mat. prasowe

Zobacz również: