TVP zadowolona z oglądalności?

Jacek Kurski notuje powrót smoka do Telewizji Publicznej? Na to wychodzi, bowiem Wiadomości TVP w minionym tygodniu zanotowały zadowalające wyniki oglądalności. Przed głównym programem informacyjnym Telewizji Polskiej uplasowały się tylko Fakty TVN. Sprawdź statystyki w liczbach.

Wiadomości TVP ze świetnym wynikiem

Dane przygotował jak zwykle Nielsen Audience Measurement, a ich opracowaniem zajął się portal wirtualnemedia.pl. Z raportu oglądalności, dotyczącego okresu od 24 do 30 sierpnia wynika, że liderem były Fakty TVN. Wydanie z dnia 27 sierpnia zgromadziło przed telewizorami prawie 2,4 mln telewidzów. Na drugim miejscu uplasowały się Wiadomości TVP, co jest dobrą wiadomością dla Telewizji Polskiej. Główny program informacyjny Telewizji Publicznej zgromadził w dniu 30 sierpnia blisko 2,2 mln widzów.

TVP ma jeszcze jeden powód do radości, bowiem na najniższym stopniu podium znalazła się prognoza pogody z dnia 28.08, która przykuła uwagę ponad 2,1 mln telewidzów. Daleko w tyle została za to telewizja Polsat. Program, który zanotował największą oglądalność znalazł się dopiero na siódmym miejscu. Jest to Świętokrzyska Gala Kabaretowa. Jej oglądalność w dniu 30 sierpnia to nieco ponad 1,9 mln telewidzów.

Jak widać, ostatni okres jest udany dla TVP. Czy ma to związek z powrotem na stanowisko Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego ciężko stwierdzić, aczkolwiek i takie głosy da się usłyszeć w kuluarach.

Co pokaże Telewizja Polska w najbliższym czasie?

W trwającym tygodniu TVP przygotowała dość mocną ramówkę. Oprócz stałych punktów programu, jak Wiadomości TVP, czy Koło Fortuny, zawiesić oko będzie można na takich pozycjach, jak dokument Obrońcy (wtorek, godzina 21:30 na TVP 1), czy film Goldeneye na antenie telewizyjnej Dwójki w czwartek, od godziny 22:55.

Zobacz również: