wojna na Ukrainie

Zaczyna się spełniać najczarniejszy scenariusz dla polskiej służby zdrowia. Co tu ukrywać, jest ona na granicy wytrzymałości. W Internecie pojawia się mnóstwo niepokojących informacji wprost z pola bitwy z koronawirusem. Jedną z nich przekazał dziennikarz RMF FM, który wskazał konkretną liczbę dostępnych jeszcze respiratorów. 

Ile jest jeszcze dostępnych respiratorów? Niewiele

Patryk Michalski z RMF FM przekazał niepokojące informacje na swoim koncie na Twitterze. Wynika z nich, że na całym Mazowszu dostępne są jeszcze tylko… dwa wolne respiratory. Okazuje się także, że niewiele lepiej wygląda sytuacja w pozostałych regionach naszego kraju.

Informacje, które przekazał dziennikarz RMF FM, to dramatyczny stan służby zdrowia. Zwłaszcza w obliczu, kiedy drugi dzień z rzędu notujemy ponad 20 tysięcy nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Niewiele lepiej sytuacja wygląda w pozostałych regionach Polski. „Rośnie także liczba zajętych respiratorów. Z ministerialnych statystyk wynika, że dla pacjentów z COVID-19 zarezerwowano 1777 takich urządzeń, z czego 1254 jest zajętych (to o 51 więcej niż 29 października). To znaczy, że w użyciu jest 70,56 procent wszystkich respiratorów covidowych” – czytamy na stronie gazeta.pl.

Dlatego też Minister Zdrowia i Premier Mateusz Morawiecki zdecydowali się wprowadzić kolejne obostrzenia. W najbliższych trzech dniach – od soboty do poniedziałku wszystkie cmentarze będą zamknięte. Czy uda się powstrzymać szalejąca pandemię koronawirusa? Na to wszyscy liczą. Dużo jednak zależy od ludzi, od nas samych, od naszej odpowiedzialności. Stosujmy się do zaleceń Ministra Zdrowia. Jeśli nie martwimy się o swoje zdrowie, pomyślmy o naszych bliskich, rodzicach, dziadkach czy przyjaciołach. Być może my sami przejdziemy wirusa bezobjawowo, ale ktoś słabszy może znaleźć się naprawdę w ciężkim stanie, kiedy jego życie będzie zagrożone. A im więcej takich osób, tym mniej wolnych respiratorów. Ich liczba nigdy nie jest i nie była z gumy, choć Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że stale powiększa swoje zasoby, to nie jest w stanie wyprzedzić rosnącej krzywej zachorowań.

  1. SZOK. Zginął ratując ludzkie życie. Zostawił narzeczoną i kilkumiesięczne dziecko
  2. Kaczyński nie pozostawia złudzeń. Wyciekła rozmowa z tajnego spotkania PiS-u
  3. Jurek Owsiak kolejny raz apeluje do lekarzy. „Nie róbcie tego!”

Zobacz również: