Jerzy Owsiak

Po ostatnich wypowiedziach Jerzy Owsiak spotkał się z różnymi komentarzami. Jedni chwalili jego decyzję, że nie chce oddawać sprzętu zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na walkę z koronawirusem, a inni wręcz krytykowali i oskarżali szefa WOŚP o cynizm. Teraz lider WOŚP zdaje się, zaszokował wszystkich. Z jego ust padły przełomowe słowa.

Jurek Owsiak zmienił swoją decyzję, zamierza pomóc

Aktualnie Jerzy Owsiak wraz ze swoją małżonką przebywa na kwarantannie. Jak sam wyjawił, przestrzega wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia, ale nie omieszkał nagrać filmu wideo, ponieważ ma do przekazania ważną wiadomość.

Na samym początku wystąpienia lider WOŚP przypomniał o tym, że szpitale są zobligowane do tworzenia oddziałów covidowych. W kilku punktach wymienił, jak to wygląda. W szpitalach szuka się „dostępnego” sprzętu, aby przenieść go właśnie na oddział przeznaczony dla chorych na koronawirusa. „Informacje, które do nas dochodzą mówią o tym, że tym sprzętem jest też często sprzęt zakupiony przez WOŚP” – przyznaje szczerze Jerzy Owsiak.

Jednak tego, co powiedział po chwili, nikt się nie spodziewał. Jurek Owsiak rozpoczął od „Jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym…” – to już zwiastowało zmianę decyzji i przełomowe informacje. Tak też się stało.

„Można powiedzieć wszystkie ręce na pokład (…) Jeżeli macie Państwo polecenie odgórne, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić. Ile łóżek trzeba kupić i my je kupimy. Nie demontujcie tych, które już stoją na oddziałach. Nie róbcie tego” – zaskakuje Jerzy Owsiak.

Ten apel do lekarzy, a przede wszystkim osób z kierownictwa szpitali zaskoczył wszystkich. W komentarzach pod wystąpieniem Owsiaka pojawiają się słowa podziwu czy podziękowania. Co zresztą w obecnej sytuacji pandemicznej nie może dziwić.

„Jesteśmy po rozmowach z polskimi firmami, które produkują wspaniałe łózka. Kupiliśmy ich już kilkanaście tysięcy podczas działania WOŚP. Kupimy je natychmiast (…) Zgłoście się do nas, napiszcie do fundacji” – apeluje Jurek Owsiak.

Wielu zaczęło by się zapewne zastanawiać, skąd WOŚP weźmie ewentualnie pieniądze na zakup łóżek. „Fundacja nie uruchamia żadnej zbiórki. Chcemy użyć tych pieniędzy, które są na naszym koncie. Chcemy Wam pomóc, być razem z Wami” – wyjawia Jerzy Owsiak

Zobacz również: