Sławomir Nitras

Coraz gęstsze, czarne chmury zbierają się nad posłem Koalicji Obywatelskiej, Sławomirem Nitrasem. Przypomnijmy, że Sławomir Nitras już nie raz przekroczył granice dobrego smaku, kiedy to prowokował demonstrantów, zaczepiał posłów Prawa i Sprawiedliwości czy w dość nieparlamentarnym języku odnosił się do innych posłów i posłanek. Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, poseł Koalicji Obywatelskiej poszedł o krok dalej. Odepchnął posła Prawa i Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro domaga się uchylenia immunitetu Nitrasowi. Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny w jednej osobie już szykuje poważne zarzuty. Czy parlamentarzysta KO trafi za kraty?

Sławomir Nitras może mieć poważne problemy

Prokuratura Generalna już zwróciła się do Marszałka Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu Sławomirowi Nitrasowi. Za wszystkim stoi, co tu dużo mówić, zachowanie poniżej wszelkiej krytyki, którego Sławomir Nitras dopuścił się na sejmowej sali. Poseł Koalicji Obywatelskiej odepchnął swojego politycznego oponenta, jednego z posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Całą sytuację zarejestrowały sejmowe kamery i możecie ją zobaczyć na poniższym filmie. Czy to początek końca Nitrasa? Na to wygląda, jeśli zagłębimy się w oświadczenie Prokuratury Generalnej, dowodzonej przez Zbigniewa Ziobro.

Zbigniew Ziobro nie zamierza się patyczkować z posłem Koalicji Obywatelskiej. Zwłaszcza, że Sławomir Nitras już nie pierwszy raz dopuścił się, nazwijmy to, ataku na posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy pamiętamy spięcie, podczas którego Nitras objął i siłą zatrzymał przechodzącego posła PiS Sebastiana Kaletę.

„Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej posłów na Sejm RP, znieważenia posłanki i zmuszania dziennikarza do zaniechania interwencji prasowej” – czytamy w oficjalnym komunikacie Prokuratury Generalnej.

Choć nikt oficjalnie nie mówi, co może spotkać Sławomira Nitrasa. To jednak w przypadku uchylenia jego immunitetu poselskiego, mogą czekać go poważne konsekwencje. Czyn naruszenia nietykalności cielesnej jest zagrożony nawet karą więzienia.

„Przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej zostało opisane w art. 217 kodeksu karnego. Zgodnie z powołanym artykułem kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku” – czytamy na portalu infor.pl.

Z pewnością Sławomir Nitras nie trafi do więzienia. Dlatego, że ma czystą „kartotekę” i fakt, że jest posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Jeśli jednak Zbigniew Ziobro dopnie swego, to Nitrasa może czekać bolesna grzywna, a nawet i wyrok w zawieszeniu. Z pewnością bacznie będziemy przyglądać się tej sprawie.

  1. Mieszkańcy są wstrząśnięci. Nie żyje rodzeństwo, a ich mama walczy szpitalu
  2. Jackowski oszalał? Wie, co stanie się z Jarosławem Kaczyńskim
  3. Kaczyński nie pozostawia złudzeń. Wyciekła rozmowa z tajnego spotkania PiS-u

Zobacz również: