Mama Dawida Żukowskiego zabrała głos w krótkim oświadczeniu. Kobieta dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwania jej 5-letniego syna. Prosi też o modlitwę. Wiele wskazuje na to, że policjanci wielokrotnie przechodzili obok miejsca, gdzie leżało ciało 5-latka. Nie zauważyli go, bo ojciec przykrył miejsce zbrodni.

Szanowni Państwo,

składam podziękowania służbom, które z ogromna determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie wierząc w szczęśliwe zakończenie. Proszę o modlitwę.

Mama Dawida

Dawid Żukowski został prawdopodobnie odnaleziony. – Policjanci natrafili na ciało chłopca na trasie między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim – poinformował w sobotę po godz. 16 rzecznik Komendy Stołecznej Policji asp. szt. Mariusz Mrozek.

Przypomnijmy, że poszukiwania Dawida Żukowskiego trwały 10 dni i były największą tego typu akcją w historii. Zaangażowano w nią setki policjantów, strażaków i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Przeszukano kilka tys. hektarów i wykorzystano przy tym najnowocześniejszy sprzęt, w tym m.in. GPS, śmigłowce, drony i psy tropiące.

Niestety, w sobotę około godz. 13 przy zbiorniku retencyjnym naleziono ciało. Najprawdopodobniej jest to Dawid Żukowski. Zwłoki chłopca leżały kilkadziesiąt metrów od ekranów akustycznych stojących wzdłuż autostrady A2. W miejscu tragedii wielokrotnie przechodzili w ostatnich dniach zarówno policjanci, jak i mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego poszukujący 5-latka.

W niedzielę media obiegła też informacja, że na ciele Dawida Żukowskiego były rany kłute.

– W poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – powiedział  rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. – Postępowanie zostało zainicjowane i będzie prowadzone w kierunku zabójstwa. Będzie zmierzało ku wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej sprawy – dodał prokurator.

Źródło: TVN, WP, Polsat News

 

Zobacz również: