SZWECJA: Żebrak miał przy sobie 600 tysięcy euro!

0

Żebrak, który zachowywał się agresywnie w centrum handlowym Rese w Uppsali, został w poniedziałek aresztowany przez policję. Obecnie jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy. Powodem tego jest fakt, że mężczyzna miał ze sobą sześć milionów koron szwedzkich (603 000 euro) – informuje Uppsala Nya Tidning.
Żebrak w Uppali został sprawdzony przez policję, ponieważ w czasie żebrania podchodził do przechodniów i zachowywał się wobec nich agresywnie.
Policja znalazła wtedy bardzo dużą sumę pieniędzy, jest to około sześciu milionów koron, które człowiek ten ukrył w swoim płaszczu. Szef policji powiedział gazecie, że podczas aresztowania pakiety pieniędzy dosłownie spadły na ziemię.
Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie w związku z podejrzeniem o pranie brudnych pieniędzy.
Dziennikarz zapyta policję, czy ta automatycznie aresztuje każdego kto ma przy sobie dużą ilość pieniędzy. Rzeczniczka policji Lisa True Ervik odpowiedziała: – Musimy mieć konkretne podejrzenia, żeby kogoś aresztować. W tym przypadku podejrzewamy, że mamy do czynienia z praniem brudnych pieniędzy i właśnie to zamierzamy teraz zbadać – mówi Lisa True Ervik i podkreśla, że okoliczności zdarzenia sprawiają, że jest to prawdopodobne.
Zatrzymany mężczyzna ma 55 lat. Policja nie chce komentować, czy znany jest jej z innych przestępstw, czy też jest tak zwanym migrantem. Podejrzany żebrak nie był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
Źródło:TU CZYTAJ WIĘCEJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ