We francuskim Lyonie trzech migrantów ubiegających się o azyl torturowało i zamordowało mężczyznę, innego ciężko zranili.

Trzej młodzi mężczyźni cięli i torturowali związaną ofiarę i a nagranie wideo opublikowali na Facebooku, co doprowadziło do ich aresztowania.  Algierscy podejrzani  zdołali jednak  uciec wcześniej z Francji  do Hiszpanii i zostali aresztowani we wschodniej części Walencji, na stacji kolejowej.

Mieli ślady krwi swoich ofiar na torbach podróżnych. Wzbraniali się przed  pobraniem próbek DNA. Hiszpańska policja została  także poinformowana o wideo na Facebooku, które pokazuje trzech zatrzymanych  migrantów torturujących półnagą ofiarę nożami. To przesądziło o zatrzymaniu Algierczyków, którzy mają 15, 16 i 17 lat. Zostali oni oskarżeni o morderstwo, porwanie, tortury i przynależność do grupy przestępczej.

W mieszkaniu w Lyonie były co najmniej dwie ich ofiary. Według lokalnych mediów zmarł 28-letni mężczyzna.  Był on związany i dźgnięty 60 razy. Druga ofiara migrantów  jest leczona w szpitalu. Wkrótce ma nastąpić ekstradycja morderców do Francji.

ŹRÓDŁO

Zobacz również: