Zaopatrz się w pieniądze. Bank zapowiada przerwę techniczną

Przerwy techniczne w bankach nie są niczym nadzwyczajnym. Zazwyczaj mają na celu usprawnić działanie bankowości. Choć faktycznie, na każdą taką przerwę klienci kręcą nosem. W określonych godzinach nie można zalogować się na swoje konto lub niedostępne do wypłaty są pieniądze. Podobna sytuacja czeka nas w najbliższy weekend, gdzie przerwy techniczne zapowiedziało kilku operatorów bankowych. Na tej liście znajdziemy ING Bank Śląski, BNP Paribas, Idea Bank, Bank BPS oraz Nest Bank. Warto zapoznać się ze szczegółami komunikatów.

Sprawdź, czy Twój bank wypłaci pieniądze w weekend

Zaczynamy od banki ING Bank Śląski, który swoją przerwę zapowiada na niedzielę. W godzinach 00:00 – 05:00 klienci będą mieli ograniczony dostęp do bankomatów, wpłatomatów, bankowości elektronicznej, a także aplikacji bankowej. Podobne utrudnienia czekają w przypadku płatności BLIK i przelewów ekspresowych. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać pieniądze – apelują przedstawiciele ING Bank Śląski.

BNP Paribas w weekend będzie funkcjonował normalnie, ale klienci na utrudnienia mogą napotkać w środę od godziny 22:00 do 00:30. Niedostępny będzie wówczas serwis bnparibas.pl. Klienci wciąż będą mieli jednak dostęp do aplikacji mobilnej, kart oraz bankomatów. Zatem pieniądze będą na wyciągnięcie ręki.

ZOBACZ TAKŻE: Podwyżka 500 plus? Wiceminister zajął stanowisko w sprawie doniesień prasowych

W nocy z piątku na sobotę (22:00 – 06:00) przerwa czeka klientów Idea Bank. Nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Warto wcześniej zaopatrzyć się w gotówkę.

Podobna sugestia dotyczy klientów Banku BPS, który prace modernizacyjne będzie prowadził w nocy z soboty na niedzielę (21:00 – 00:30). W tym czasie aplikacja i bankowość internetowa będzie działać jedynie w trybie zleceń. Co to oznacza? Otóż każde zlecenie np. przelewu zostanie przyjęte, ale jego realizacja nastąpi dopiero po zakończeniu przerwy technicznej.

Tym razem przerwy nie dotyczą klientów Santander Bank Polska oraz mBank, które to w ostatnim czasie dość często ograniczały dostęp do swoich usług ze względu na prace modernizacyjne.

Zobacz również: