Donald Tusk o PO

Nikt nie spodziewał się, że Donald Tusk aż tak mocno zareaguje na ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o ustawę, w której parlamentarzyści mają przegłosować między innymi podwyżki dla posłów. Dlatego też Tusk nie zostawia na nich suchej nitki.

Donald Tusk reaguje na podwyżki

Przypomnijmy, że według nowego projektu ustawy mają wzrosnąć uposażenia dla Prezydenta Andrzeja Dudy, Premiera Mateusza Morawieckiego, wszystkich ministrów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, marszałków Sejmu i Senatu RP, a także wszystkich posłów i senatorów. Wynagrodzenia ma otrzymywać także Agata Duda, pierwsza dama.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Michał Szczerba wyciąga rękę do PiS. Zaskakująca deklaracja posła Koalicji Obywatelskiej

Co ciekawe, projekt podczas prac w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych został przyjęty głosami wszystkich jej członków. „Za” głosowali nie tylko przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości, ale też posłowie pozostałych ugrupowań – Lewicy, Koalicji Obywatelskiej oraz PSL-Kukiz’15.

Na te wydarzenia obojętny nie pozostał Donald Tusk. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej, a obecnie Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej ostro zareagował na doniesienia z Sejmu Rzeczypospolitej. Czy wpłyną one na głosowanie jego kolegów i koleżanek? Trudno w tej chwili wyrokować.

Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę – grzmi na Twitterze Donald Tusk.

Wiele osób w wypowiedzi Donalda Tuska dostrzega drugie dno. Czyżby już rozpoczęła się walka o partyjne stołki? A sam Donald Tusk marzył o powrocie na sam szczyt, kosztem Borysa Budki? Takie opinie coraz częściej krążą po Internecie. Nie da się także zauważyć opinii, że kolejne gry wewnętrzne w Platformie mogą spowodować następną porażkę wyborczą.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Jasnowidz Jackowski o mało co nie rozpłakał się. Zobaczył coś, co wkrótce wydarzy się na świecie

Zobacz również: