FRANCJA: Feministki domagają się prawa do ulicznego molestowania seksualnego przez uchodźców

7

Grupa francuskich feministek  ze  środowisk akademickich protestuje przeciwko prawu, które ma całkowicie zakazać zaczepiania i molestowania kobiet na ulicach. Feministki określają je jako rasistowskie działanie.  Ich zdaniem zakazanie ulicznego nękania kobiet we Francji byłoby niezgodne z prawem, ponieważ nowe prawo mogłoby „stygmatyzować” mężczyzn ze środowisk migracyjnych.
„Doskonale wiadomo, że młodzi migranci już cierpią więcej niż inni ludzie z powodu przemocy ze strony policji. Tworzenie nowego przestępstwa wzmocni tylko represje i kontrolę mężczyzn w grupach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji” – napisało w oświadczeniu 15 feministek -naukowców.

W piśmie, które zostało opublikowane przez gazetę Libération, feministki narzekają, że karanie za nękanie na ulicach, odbije się na kobietach w domu i w miejscu pracy: „nadużycia będą popełniane w domach i w biurach dużych korporacji, będą ukryte w cieniu”.- twierdzą feministki.

Z badań przeprowadzone w 2015 roku  przez Wysoką Radę ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (HCEfh) wynika, że 100 procent kobiet we Francji co najmniej raz w życiu było molestowanych seksualnie lub zgwałconych.

Obecnie niektóre rejony m.in. Paryża, opanowane przez migrantów, stały się całkowicie niedostępne  dla samotnych  kobiet. Ulice są tam pełne grup młodych mężczyzn, nękających, a czasami nawet atakujących kobiety, które odważa się iść tam samotnie. Ta sytuacja, jak widać odpowiada francuskim feministkom.

yes

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione

7 KOMENTARZE

  1. Wystarczy zatwierdzić prawo, że jeżeli taka działaczka wyjdzie na ulicę w koszulce z napisem – feminista to znaczy, że jest napalona i nikt w związku z tym nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za gwałt.
    Korzyść byłaby dwustronna. Np. podczas wyjścia na zakupy „feminnistka” miałaby satysfakcję osobistą a przy okazji obsłużyłaby ze 40-tu śniadych lub czarnych turystów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ