Informacja o tym, że Polska nie przyjmie uchodźców jest zakazana w Niemczech. Uznano ją za fake newsa!

Rząd polski postanowił nie przyjmować migrantów z krajów trzecich. Zostało to potwierdzone między innymi przez wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka: „Nasza decyzja jest jasna: nie będziemy przyjmować uchodźców z krajów muzułmańskich”.
Ta informacja pojawiła się na Twitterze na koncie Voice of Europa. Wiadomość jest czytelna na całym świecie, z wyjątkiem Niemiec. W Niemczech użytkownicy Twittera czytają następujący komunikat: „Ten Tweet z @V_of_Europe został wstrzymany w Niemczech”.

Wiadomość, że Polska nie przyjmie uchodźców z krajów muzułmańskich, jest zakazana w Niemczech. Zadziałała niemiecka cenzura. Powodem jest ustawa o egzekwowaniu prawa w sieci (NetzDG), wprowadzona przez rząd federalny w życie 1 października. Zmusza ona m.in. operatorów portali internetowych do usunięcia w ciągu 24 godzin tak zwanych „fałszywych wiadomości” i „nawołujących do nienawiści „.

Nie wiadomo, do której z tych kategorii zakwalifikowano informację o tym, że Polska nie przyjmie uchodźców. Jest natomiast oczywiste, że prawo to ma na celu ograniczenie wiadomości, których rząd niemiecki nie akceptuje.

I tak wygląda osławiona wolność słowa za Odrą.

jes

Zobacz również: