Czy to się komuś podoba czy, Polska ostro ruszyła gospodarczo. Jak słyszę właśnie zrezygnowaliśmy z wątpliwego wsparcia Międzynarodowego Funduszu Walutowego, do którego wprowadzili nasz kraj poprzednio rządzący. Niby nic wielkiego, taka rezerwa na wypadek poważnej wpadki finansowej może i bywa przydatna. Tyle, że kosztowała nas 60 mln dolarów rocznie, a Polska nie skorzystała z niej ani razu.

Nic dziwnego, że kraje starej Unii ze zgrozą obserwują co się dzieje w Polsce, ponieważ to zagraża ich interesom. Odbudowa stoczni, boom w inwestycjach drogowych, budowa kanału elbląskiego, co pozwoli temu miastu na stanie ważnym portem, zagrażającym interesom i Wschodu i Zachodu. Mało tego – spółki Skarbu Państwa zamiast upaść, zaczynają podnosić się z popiołów i poważnie konkurować ze swymi zachodnimi odpowiednikami. Spółki górnicze przestają generować straty, LOT, PKP, spółki naftowe, nagle zaczęły zarabiać! Nawet przymierzają się do inwestowania w innych krajach.

Na dokładkę rząd zamierza przywrócić normalność na rynku medialnym, przez co obce mocarstwo stracą szansę na skuteczne manipulowanie Polakami. No to już muszą uznawać za zbrodnię!

I do tego majstrowanie przy handlu w niedziele. No to już skandal totalny, bo przecież obce sieci na pewno trochę na tym stracą (choć nie demonizowałbym tych strat), ale zyskają polscy handlowcy!

I jak tu konkurować z Polakami, gdy nie ma forów?! Przecież to nieuczciwe! To ewidentne łamanie praworządności!!!

Tomasz Połeć

Zobacz również: