Rumunia za 7 mln euro kupi polskie pojazdy

0

22 nowych pojazdów specjalnych, wyprodukowanych przez bielską firmę WISS, trafi do rumuńskiej straży pożarnej. To efekt podpisanej umowy pomiędzy producentem a naszym wschodnim partnerem. Do tej pory firma z Bielska-Białej dostarczyła do Rumunii już ponad 40 samochodów za kwotę 15 mln euro.

W ramach podpisanego kontraktu, firma WISS – Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych wyprodukuje dwa typy pojazdów. Pierwszy typ to 22 ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze na podwoziu Scania z napędem 6×6.

– Samochody będą wyposażone w zabudowę modułową: pierwszy i trzeci moduł wykonamy
z aluminium a zbiornik wody o pojemności 9000 l oraz zbiornik piany o pojemności 1000 l wykonamy z kompozytu. Samochody będą miały dwa działka do podawania środków gaśniczych oraz dwuzakresową pompę RUBERG EUROLINE
wyjaśnia szczegóły kontraktu Mariusz Rosa, prezes WISS.

Kolejny kontrakt dotyczy produkcji trzech ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, przeznaczonych do prowadzenia akcji ratowniczych na lotniskach.  Pojazdy te spełniają najwyższe standardy sprzętowe i funkcjonalne oraz są zgodne z międzynarodowymi normami I.C.A.O i NFPA.

W ciągu ostatnich kilku lat bielska firma dostarczyła do Rumuni 40 samochodów ratowniczo-gaśniczych za kwotę ok. 15 mln euro. W puli tych pojazdów znalazły się samochody klasy: lekkiej, średniej i ciężkiej, a także podnośniki pożarnicze (PTM – 32D oraz PTM – 48D)  wyprodukowane przez firmę Bumar-Koszalin, znajdującą się w Grupie WISS.

WISS dostarcza swoje pojazdy m.in. do Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec oraz Słowacji. W sumie przedsiębiorstwo zdobyło już kontrakty na kwotę przekraczającą 130 mln euro.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ