SONY DSC

W miniony weekend po raz szósty odbył się Świętojański Rajd Pieszy po Puszczy Kampinoskiej. Tym razem leśna wędrówka upłynęła pod znakiem upału oraz EURO 2016.

Mimo wysokiej temperatury na starcie rajdu w Granicy stawiło się kilkadziesiąt osób z Sochaczewa, Ożarowa Mazowieckiego, Łodzi i innych miejscowości.  Rajd otworzył Piotr Szymański, wójt gminy Brochów.

 Ze względu na temperaturę, jaka panowała w sobotę 25 czerwca, oraz na mecz Polska  – Szwajcaria, trasa rajdu została skrócona do 17 kilometrów. To i tak był ekstremalny marsz, gdyż temperatura na trasie dochodziła w cieniu do ponad 38 stopni Celsjusza. I podniosła się jeszcze bardziej podczas meczu naszej reprezentacji. W każdym razie w dwóch naszych puszczańskich strefach kibica było gorąco.

Na szczęście leśna baza w Piaskach Królewskich daje możliwość ochłody w malowniczym stawie. Z czego wielu skorzystało, nie wszystkim to jednak pomogło.  Upał był nieziemski! Mimo to wieczorny grill cieszył się ogromnym powodzeniem rajdowiczów. Podobnie, jak poszukiwanie legendarnego kwiatu paproci, który znalazł Krystian Kosmala.

W niedzielę od rana – dzięki Stowarzyszeniu Kajakarzy Sochaczewa – trwały zawody kajakowe. Można też było popływać rekreacyjnie. Wiele osób po raz pierwszy w życiu miało kontakt z kajakiem: – Przełamałam swój lęk i wiosłowanie kajakiem bardzo mi się teraz podoba – mówiła pani Hanna z Sochaczewa.

SONY DSC

W niedzielne popołudnie nad puszczę nadciągnęła burza, ale posileni obiadem rajdowicze już wracali autokarem do Sochaczewa.

Rajd obywa się pod patronatem i przy wsparciu Starosty Warszawskiego Zachodniego, Burmistrza Sochaczewa, Starosty Sochaczewskiego oraz wójtów gmin Kampinos i Brochów. Partnerami rajdu jest Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa, LGD Między Wisłą a Kampinosem, Gospodarstwo Sadownicze Tęczowy Ogród z Brzozowca, Flower Fiesta oraz firma Speedbus.

Patront medialny: Express Wieczorny, Express Sochaczewski, newsbook.pl oraz sochaczewianin.pl.

jasz

 

Fot. Janusz Szostak