Test „garkotłuka”- czyli „Porady na zdrady”

0

W komedii Ryszarda Zatorskiego „Porady na zdrady” zdradzone przez partnerów główne bohaterki zakładają agencję weryfikującą wierność mężczyzn. Zasada działania jest prosta. Zaniepokojone kobiety wynajmują Kalinę (Magdalena Lamparska) oraz Fretkę (Anna Dereszowska) i zlecają im prowokacje. Dziewczyny mają sprawdzić jakie zasady moralne ma jej partner. Brzmi nieprawdopodobnie? Detektyw Marcin Popowski, który specjalizuje się w sprawach obyczajowych, przyznaje, że takie historie naprawdę się zdarzają. To właśnie na podstawie jego książek – pierwszy poradnik dla kobiet pod tytułem „Porady na zdrady. Podstawy detektywistyki dla żon i narzeczonych” miał premierę w 2010 roku, kolejny „Porady na zdrady – Jak przetrwać kryzys i jeszcze spaść na 4 łapy, już od 22.02.2017r. w księgarniach. Na podstawie tej książki producent Kazimierz Rozwałka i reżyser Ryszard Zatorski zdecydowali się stworzyć swój film.

Popowski takie prowokacje nazywa testem „garkotłuka”. I zdaje sobie sprawę jak bardzo ryzykowna jest ta metoda. „Może gdyby Kalina i Fretka znały wszystkie jej aspekty, poważnie by się zastanowiły czy zostać testerkami skłonności do zdrady?”, zastanawia się detektyw. „Amatorzy nie wyczuwają granic dopuszczalnego wpuszczania w maliny – w takim celu, żeby się naprawdę dowiedzieć czegoś o danej osobie”, tłumaczy.

W „Poradach na zdrady” Popowski i współautorka książki, dziennikarka Iwona Konieczna przekonują że jednym z błędów popełnianych przez kobiety testujące swoich partnerów jest podsunięcie mu wyjątkowej przynęty. Taki źle przeprowadzony test „garkotłuka” porównują do… drażnienia rekina. „Nie dowiesz się o rekinie niczego nowego, podsuwając mu kawałek mięsa. Cechuje go nagi instynkt, ślepa wola żarcia oraz zabijanie – polowania na wszystko co się rusza; niestety z popędem seksualnym, nawet u najporządniejszych ludzi, może być nieraz podobnie”.

Jak więc przeprowadzić test „garkotłuka” zgodnie z regułami sztuki? Bo Kalina i Fretka z ekranizacji „Porad na zdrady” mimo początkowych sukcesów, nie zostały w tej dziedzinie ekspertkami. „O tym dowiecie się Państwo z mojej książki!”, śmieje się detektyw Popowski. I przestrzega przed rozpaczliwymi próbami przyłapania partnera na zdradzie. „Doprowadzenie do założonego niedobrego wyniku, drogą intryganckich zabiegów, to jest manipulacja (a może i psychomanipulacja) czystej wody. Dla której nie ma żadnego usprawiedliwienia. Dla której nie ma miejsca w żadnym normalnym związku. I jeżeli nie rozumiesz różnicy – to jesteś osobą toksyczną. A o usposobieniu twojego partnera nadal nie wiemy nic”.

Wraz z premierą książki rusza również portal: http://poradynazdrady.pl/

*****

O autorach książki:

Marcin Popowski- detektyw, analityk ds bezpieczeństwa, mediator. Absolwent Wydziału Administracji i Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji UW.

W latach 1998-2006 sekretarz i rzecznik prasowy Stowarzyszenia Detektywów Polskich, członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

W branży detektywistycznej i bezpieczeństwa od ponad 20 lat, w tym czasie zbierał materiały dowodowe do kilkuset spraw rozwodowych. Autor wielu publikacji o tematyce kryminalnej.Współpracował z dziennikarzami śledczymi przy rozwiązywaniu największych polskich aferkonsultant filmów o tematyce kryminalnej. Doradca organów ścigania w zakresie walki z przestępczością zorganizowaną. Konsultant zarządów spółek kapitałowych do spraw bezpieczeństwa, obrotu gospodarczego i przetwarzania informacji.

 

Iwona L. Konieczna – reporterka, pisarka, blogerka. Ukończyła Instytut dziennikarstwa na UW. Zakładała redakcje m.in. „Tygodnik Angora”, „Superskandale bez kurtyny”. Specjalizowała się w reportażu wcieleniowym, uczestniczącym i dochodzeniowym. Wydała „Szarlotka z ogryzków” (z Pawłem Tomczykiem), „Jak być zawsze piękną, młodą i bogatą” (z Grażyną Wolszczak), „Porady na zdrady. Kłamcy zdradzają a zdrajcy kłamią” (z Marcinem Popowskim).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ