Prawo i Sprawiedliwość a koronawirus
Koronawirus zdaniem PiS

Czy Prawo i Sprawiedliwość kłamie w kwestii koronawirusa? Zarówno Łukasz Szumowski, jak i Mateusz Morawiecki twierdzą, że Polska doskonale radzi sobie z pandemią COVID-19. Podkreślają także, że w naszym kraju szczyt zachorowań już minął. Kłam zadają temu pewne statystyki, które właśnie wyciekł do Internetu. Jaka jest prawda? Z pewnością sprawa jeszcze bardziej bulwersuje, zwłaszcza zagorzałych przeciwników Prawa i Sprawiedliwości.

PiS kłamie w sprawie koronawirusa?

Na profilu społecznościowym portalu sondaze.pl opublikowano statystyki, odnoszące się do dynamiki wzrostu zakażeń na COVID-19 w Europie. Pod lupę wzięto miesiąc maj. Jak się okazuje, Polska notuje największy procentowy wzrost zachorowań, wynoszący blisko 85%. To o siedem procent więcej niż Szwecja. Hiszpania, Włochy, czy Francja, które zostały najbardziej dotknięte przez koronawirusa mają już poniżej 20% wzrost zachorowań.

Jak mają się do tego słowa Prawa i Sprawiedliwości, a w szczególności Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego, którzy twierdzą, że Polska radzi sobie najlepiej w Europie z COVID-19? Zastanawiają się nad tym Internauci. Pytań jest więcej, niż odpowiedzi.

źródło: Twitter, materiały prasowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  1. Tomasz Lis naprawdę to napisał. „Trzaskowski zagraża polskim rodzinom”
  2. Jarosław Kaczyński zaatakowany w Sejmie. Takie słowa nie powinny nigdy paść
  3. Donald Tusk znów uderza w Morawieckiego. Odsłania kulisy słynnych słów o PiS

Zobacz również: