przerwa w banku

W Internecie krąży mnóstwo spekulacji odnośnie wprowadzonego właśnie limitu wypłaty pieniędzy z bankomatu. To już stało się faktem, ale warto przy tym rozwiać wszelkie wątpliwości i fake newsy. Jedno jest pewne, jeśli potrzebujesz szybko pieniądze, możesz się zdziwić i to bardzo.

Pieniądze z bankomatu już nie „od ręki”?

Sprawę jako pierwszy nagłośnił portal TVN24. Okazuje się, że wielu Polaków, chcąc wypłacić jednorazowo duże sumy z bankomatów rozczarowało się. Nie chodzi o to, że pieniądze nie były dostępne w bankomacie, a o to, że jedna z najpopularniejszych w Polsce sieci bankomatów, Euronet wprowadziła właśnie nowe limity. Od teraz obowiązuje limit wypłaty do 1000 złotych.

Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki – informuje Ewa Miziołek, dyrektor marketingu w Euronet Polska.

Na wspomnianym portalu możemy przeczytać też więcej szczegółów całej operacji. Pieniądze Polaków są bezpieczne i nie ma żadnego zagrożenia, że w bankomatach ich zabraknie. Wszystko ma jednak usprawnić całą procedurę tak, by gotówka w jak najszybszym czasie była dostępna dla jak największej liczby obywateli.

Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach, wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 PLN. (…) Dodatkowe limity na przykład dzienne lub miesięczne na wypłatę środków mogą być nałożone systemowo przez bank (wydawcę karty) – przekazała cytowana przez TVN24, Ewa Miziołek z Euronet Polska.

W Internecie krąży wiele spekulacji, że kończą się pieniądze i z tego tytułu wprowadzane zostają limity wypłaty z bankomatów. Są to tylko tzw. fake newsy, mające na celu wywołać panikę i zainteresowanie danymi stronami internetowymi.

źródło: TVN24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz konto w PKO BP? To już nie żarty, możesz stracić wszystkie pieniądze
  2. Donald Tusk odpali „bombę” przed wyborami? To zniszczy rząd PiS?
  3. Rafał Trzaskowski obiecał dodatkowe świadczenie. Dotrzyma słowa, jeśli zostanie Prezydentem?
  4. Emeryci w Polsce mają problem? Wyciekły dane, pokazujące aktualną sytuację finansową

Zobacz również: