Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski

Nieco ponad dwa tygodnie zostało do pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Według najnowszych sondaży, topnieje poparcie Andrzeja Dudy, a na jego głównego rywala wyrasta Rafał Trzaskowski. Platforma Obywatelska ma powody do radości. Zamiana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego była z pewnością strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Trzaskowski ruszył z kampanią wyborczą na dobre, a ostatnie dni są w jego wykonaniu niezwykle intensywne. Kandydat PO złożył nawet obietnicę Polakom. Szykuje dla nich duże pieniądze!

Rafał Trzaskowski wywiąże się z obietnicy dodatkowych pieniędzy?

  • Trzaskowski coraz lepiej wypada w sondażach
  • Kandydat Platformy Obywatelskiej obiecał Polakom dodatkowe świadczenie – aż 10 tysięcy złotych
  • Czy dotrzyma słowa?

Kandydat PO na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej buduje coraz mocniejsze poparcie. Świadczyć mogą o tym podpisy na jego listach. Dlatego, że Rafał Trzaskowski zebrał ich aż ponad 1,6 miliona (wymagane było „jedynie” 100 tysięcy złotych). Prezydent Warszawy zdaje sobie jednak sprawę, że mimo rosnącego poparcia, wciąż traci do obecnie urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. W jego sztabie trwa z pewnością burza mózgów, jak przekonać niezdecydowanych wyborców. Zapewne jednym z pomysłów może być obietnica 10 tysięcy złotych dla Polaków.

O całej sprawie poinformowało TVP INFO. Rafał Trzaskowski złożył obietnicę dotacji w kwocie 10 000 złotych dla każdego gospodarstwa domowego na remont. Poinformował o tym na profilu swojego sztabu. 10 000 złotych dla każdej rodziny oznaczałoby obciążenie budżetu państwa kwotą 143 miliardów złotych. Czy realne więc jest przekazanie aż takiej kwoty w ręce obywateli?

Te 10 tys. złotych będzie można wydać na wymianę okien w domu lub mieszkaniu, na wymianę pieca, ocieplenie budynku. Możecie je wydać samodzielnie lub jako wspólnota – napisał Rafał Trzaskowski.

Co o tym myślicie, czy jeżeli Trzaskowski zostanie Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, spełni tę obietnicę? Czy jest to jedynie ruch stricte pod kampanię wyborczą, aby zyskać więcej głosów?

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zobacz również: