Emeryci w Polsce
zdj. ilustracyjne, Pixabay

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznacza kolejne pieniądze dla emerytów. 13. emerytura, czy 14. emerytura rzeczywiście przywracają godność wielu seniorom. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy emeryci, nawet dzięki dodatkowym świadczeniom, mają w życiu lekko. Wyciekły właśnie dane, pokazujące skalę problemu.

Emeryci mają problem? Te dane pokazują wszystko

Czy rzeczywiście za rządów Prawa i Sprawiedliwości, polskim emerytom żyje się lepiej? PiS-owi nie można odmówić jednego. Takiego wsparcia w programach emerytalnych, seniorom nie proponował do tej pory żaden rząd. Nie wszyscy jednak chwalą sobie trzynastki, czy czternastki. Wielu seniorów życzyłoby sobie odpodatkowania emerytur, czy zmiany sposobu ich naliczania. Póki co, na te prośby rząd PiS pozostaje odporny.

Statystyki, które właśnie ukazały się w Internecie pokazały, że lawinowo wzrasta liczba emerytów, którzy nie otrzymują nawet… minimalnej emerytury.

Dane opublikował Główny Ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, Łukasz Kozłowski. Zauważył on także, że emeryci Ci nie wykazali stażu ubezpieczeniowego co najmniej 20 lat dla kobiet lub 25 lat dla mężczyzn.

Z danych jasno wynika, że ponad 5% wszystkich emerytów nie otrzymuje nawet minimalnej emerytury. To łącznie ponad 333 tysięcy seniorów w całym kraju. Z roku na rok, jak widać, liczba ta stale się powiększa. Nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się radykalnie poprawić. Czy Waszym zdaniem, emeryci w Polsce żyją godnie?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Adamczyk z Wiadomości TVP uderza w Platformę Obywatelską. Dziennikarz ujawnił niewygodne fakty
  2. Emerytury wreszcie bez podatku? Prawo i Sprawiedliwość złożyło deklarację
  3. III wojna światowa. „Rosja może ruszyć na Europę, niepokojąca relokacja wojsk USA”

Zobacz również: