Emerytury bez podatku?
Emerytury bez podatku?

Andrzej Duda ubiegając się o fotel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obiecał emerytom kilka lat temu emerytury bez podatku. Jak się jednak okazuje, na obietnicy się skończyło. Prawo i Sprawiedliwość nie postanowiło przejść od słów do czynów. Czy jednak na pewno? Nieco kulis tej sprawy ujawnił rzecznik PiS, Radosław Fogiel.

Emerytury bez podatku? Rzecznik PiS wszystko wyjaśnił

Wielu Polakom, a zwłaszcza emerytom, pod rządami Prawa i Sprawiedliwości żyje się zdecydowanie lepiej, niż lata wcześniej. Jedno trzeba uczciwie przyznać, PiS troszczy się o obywateli, zarówno programami socjalnymi, jak i emerytalnymi. Emeryci mogą liczyć na 13. emeryturę, a także już wkrótce na „czternastkę”. Wzrosła także wysokość świadczeń emerytalnych dla niektórych seniorów. Ostatnio głośno jest także o zlikwidowaniu niekorzystnej, czerwcowej rewaloryzacji emerytur.

Jedno wciąż jednak pozostaje niezmienne. Mimo złożonej obietnicy Andrzej Duda nie zrobił nic w kierunku zniesienia podatku od emerytur. Także Prawo i Sprawiedliwość, które sprawuje władze w Polsce chyba zapomniało o projekcie „emerytury bez podatku”.

Fakt ten wypominany jest na każdym kroku w trwającej kampanii wyborczej. Do tego stopnia, że na łamach radia RMF FM do całej sprawy odniósł się rzecznik PiS, Radosław Fogiel. Emeryci będą zaskoczeni. Emerytury bez podatku? Niestety, nie do końca…

Radosław Fogiel został dość mocno przeegzaminowany przez Roberta Mazurka. Rzecznik PiS nie powiedział wprost, że jego partia wycofuje się z projektu emerytur bez podatku. Nie padły też jednak żadne konkrety w tej kwestii, mimo, że Mazurek wyraźnie chciał je usłyszeć. Na taką wiadomość czekali też emeryci. Fogiel stwierdził jednak, że pod rządami PiS, polscy emeryci płacą mniejsze podatki.

Emeryci nadal płacą podatki w Polsce, ale płacą te podatki niższe, bo z jednej strony (…) Spadł poziom PIT-u z 18 do 17 proc. – przyznał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Mazurek za wszelką cenę chciał usłyszeć więcej. Drążył co z projektem „emerytury bez podatku”. Fogiel odpowiadał bardzo dyplomatycznie, ale nie do końca zgasił przysłowiowe światło w pokoju. Jego słowa można jednak odebrać, jako deklarację, że emerytom nie tylko żyje się w Polsce lepiej, ale tendencja ta zostanie utrzymana. Wspomniał tu o 13. i 14. emeryturze, dzięki którym świadczenia seniorów ciągle rosną.

Panie redaktorze, powtarzam. Podatek obowiązuje, ale obniżka PIT, to zwiększenie emerytur, 13. i 14. emerytura – wymieniał projekty, dzięki którym, pod rządami PiS emerytom żyje się lepiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda zaatakowany podczas spotkania z wyborcami. Ostre słowa [WIDEO]
  2. Prawo i Sprawiedliwość szykuje obywatelom piekło? Politolog nie ma wątpliwości
  3. Smoleńsk. Antoni Macierewicz ukrywa prawdziwych sprawców katastrofy?

Zobacz również: