Smoleńsk, Antoni Macierewicz
Smoleńsk, Antoni Macierewicz

W Internecie znów wrze. Powodem jest Smoleńsk. Katastrofa lotnicza, która wydarzyła się ponad dziesięć lat temu wciąż dzieli Polaków. O sprawie przypomniał Radosław Sikorski, który za pośrednictwem swojego pełnomocnika oskarżył Antoniego Macierewicza o… ukrywanie sprawców katastrofy smoleńskiej. Cała sprawa wygląda bardzo poważnie, ale wiemy, o co w niej tak naprawdę chodzi.

Smoleńsk. Antoni Macierewicz ukrywa prawdziwych sprawców?

10 kwietnia 2010 roku miało miejsce najtragiczniejsze wydarzenie w najnowszych dziejach Polski. W Smoleńsku, w wyniku katastrofy lotniczej śmierć poniósł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński, jego małżonka, a także 94 inne, ważne dla polskiego państwa osoby. Od tamtego czasu Smoleńsk, oprócz godnego uczczenia stał się także polem bitewnym dla Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Komisja śledcza, najpierw Jerzego Millera, a później Antoniego Macierewicza, rocznice, miesięcznice, a także utarczki słowne. To wszystko serwowali nam politycy obu opcji. Wygląda na to, że historia kolejny raz zatacza koło. Nikt jednak nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

O wszystkim, na swoim Twitterze przypomniał dzisiaj Radosław Sikorski. Okazuje się, że były Minister Spraw Zagranicznych wraz z Donaldem Tuskiem i Tomaszem Siemoniakiem pozwali do sądu Antoniego Macierewicza. W tle katastrofa smoleńska.

Już jakiś czas temu, a konkretnie w końcówce maja sprawę nagłaśniał Roman Giertych, który jest pełnomocnikiem wyżej wymienionych osób.

W imieniu przewodniczącego D. Tuska oraz posłów R. Sikorskiego i T. Siemoniaka składam pozew przeciwko zastępcy prezesa PiS A. Macierewiczowi o zarzut ukrywania wiedzy na temat sprawców katastrofy smoleńskiej – pisał wówczas Giertych.

Czy to możliwe, że Smoleńsk kolejny raz mocno poróżni obie opcje polityczne? Wydaje się, że tak. Czy Antoni Macierewicz zna sprawców katastrofy w Smoleńsku? Nic na to nie wskazuje. Skąd zatem pozew skierowany przez Romana Giertycha? Zdaniem portalu „Do Rzeczy” to odpowiedź na wpis Antoniego Macierewicza, w którym oskarżał polityków Platformy Obywatelskiej.

10 lat, 122 miesięcy, 528 tygodni, 3699 dni: T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę – komentował, cytowany przez Do Rzeczy, Antoni Macierewicz.

źródło: Do Rzeczy, Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Platforma Obywatelska skompromitowana po całej linii. Dwa wpisy ujawniły niekompetencję
  2. Donald Tusk znów uderza w Morawieckiego. Odsłania kulisy słynnych słów o PiS
  3. Jacek Sasin ma kolejny problem. Zostanie zdymisjonowany?

Zobacz również: