Donald Tusk
Donald Tusk, fot. youtube

Donald Tusk mimo, że teoretycznie trzyma się z dala od polskiej polityki, to wciąż nie unika ostrych komentarzy pod adresem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jak sam przewodniczący EPL, a także były szef Platformy Obywatelskiej przyznał, ma teraz dużo więcej czasu i chce bardziej zaangażować się w sprawy polskie. Wygląda na to, że bardziej pośrednio, niż bezpośrednio. Niemniej jednak, kolejny raz na celownik obrał Mateusza Morawieckiego i słowa, które premier wygłosił o Prawie i Sprawiedliwości. Padają zarzuty o brak klasy.

Donald Tusk znów zaczepia Morawieckiego. Naprawdę powiedział to o PiS?

To kolejna wypowiedź Donalda Tuska na temat Mateusza Morawieckiego. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaciekle atakuje rząd PiS. Najpierw o wybory prezydenckie, a teraz próbuje złamać więź na linii Morawiecki – Prawo i Sprawiedliwość z racji tego, że obecnie urzędujący premier był kiedyś doradcą w rządzie Tuska. Teraz Tusk próbuje to wykorzystać.

Donald Tusk przyznał w rozmowie z Polsat News, że jego zdaniem Mateusz Morawiecki jest w dwuznacznej roli. Między wierszami, dało się odnotować sugestię, że premier nie do końca zgadza się z polityczną linią Prawa i Sprawiedliwości. Tusk przytoczył też pewną rozmowę z Morawieckim za czasów, kiedy ten był jego doradcą.

Staram się być człowiekiem dyskretnym, więc nie będę opowiadał tego, co mówił o moich poprzednikach, czyli o rządzie PiS-u, wtedy, kiedy był moim doradcą. Zostawmy tę sprawę. Jeśli on nie czuje się jakoś zobowiązany do trzymania pewnej klasy, to już jest jego problem, ja nie będę tego komentował – przyznał Donald Tusk dla Polsat News.

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej nie powiedział więc wprost, co usłyszał od Mateusza Morawieckiego. Kolejny raz jednak wspomniał o tej sprawie. Wydaje się więc, że jeśli to prawda, to kwestią czasu wydaje się, aż padnie konkretny cytat. Jeśli jednak Tusk bije polityczną pianę, to zdaniem wielu Internautów sprawa rozejdzie się po kościach. Sami ciekawi jesteśmy, jaki będzie finał tej historii.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz również: