Pogoda
Pogoda. Prognoza Pogody niezbyt korzystna

Pogoda lubi płatać figle. Tak będzie i tym razem. Niebezpieczne zjawiska pogodowe szykują się aż w 13 województwach. Warto zapoznać się z komunikatami i nie ma co ukrywać, ale prognoza pogody nie napawa optymizmem na weekend.

Pogoda, czy raczej niepogoda?

Niestety, ale w najbliższy weekend musimy uważać. Wszystko za sprawą niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Pogoda szykuje nam niemiłe niespodzianki. Na przeważającym obszarze kraju spodziewane są zachmurzenia, silne porywy wiatru, czy intensywne opady deszczu, a miejscami deszczu z gradem.

Jak podaje portal OTOPRESS.PL, w większości kraju burze z gradem mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne. Warto zatem pozostać w domach, jeśli nie musimy z nich wychodzić. Według informacji przekazanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w większości kraju, w piątek spodziewany jest silny wiatr, z porywami wiatru do nawet 75 kilometrów na godzinę. Dla wszystkich województw, z wyjątkiem wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego wydano też ostrzeżenia o burzach i intensywnych opadach deszczu, sięgających nawet 25 litrów na metr kwadratowy.

ZOBACZ!  Marszałek Grodzki ostro reaguje na decyzje rządu. Niezrozumiałe zachowanie

Prognoza pogody na weekend

Początek weekendu, a konkretniej sobota zapowiada się nieco bardziej optymistycznie. Niestety pogoda znów da nam w kość w niedzielę. Warto wziąć to pod uwagę, planując weekendowe wyjazdy.

W sobotę przelotnie popada tylko w lubelskim, podkarpackim oraz zachodniopomorskim. Na terenie pozostałych województw powinno być sucho i słonecznie, z możliwymi jedynie przelotnymi zachmurzeniami.

ZOBACZ!  Nitras na wizji ośmieszył Morawieckiego. Nie uwierzysz, do kogo go porównał

Niedziela, jak już pisaliśmy przyniesie kolejne załamanie pogody. Pogoda na koniec weekendu będzie kolejny raz w przysłowiową kratkę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowany przez portal OTOPRESS.PL komunikuje, że na zakończenie weekendu spodziewane są kolejne burze z gradem. Prognoza pogody jasno wskazuje, że takie zjawisko może wystąpić aż w 8 województwach.

Burze z gradem obejmą teren województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego, a także podkarpackiego. Meteorolodzy wieszczą także solidne opady deszczu, sięgające nawet 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

ZOBACZ!  Rafał Trzaskowski zaprasza na Warszawskie Kolędowanie. Dziennikarz Biedroń zwrócił uwagę jak wygląda plakat: "upiorny ten świat lewactwa"

Jak widać, prognoza w weekend będzie w kratkę. W kość da nam się szczególnie piątek i niedziela. Prognoza pogody na sobotę jest za to nieco bardziej optymistyczna. Właśnie wtedy możemy zaplanować weekendowe wyjazdy. Choć i w części województw warto uzbroić się w parasolki.

ZOBACZ TAKŻE:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ