Pogoda
zdjęcie ilustracyjne

Pogoda lubi płatać figle. Tak będzie i tym razem. Niebezpieczne zjawiska pogodowe szykują się aż w 13 województwach. Warto zapoznać się z komunikatami i nie ma co ukrywać, ale prognoza pogody nie napawa optymizmem na weekend.

Pogoda, czy raczej niepogoda?

Niestety, ale w najbliższy weekend musimy uważać. Wszystko za sprawą niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Pogoda szykuje nam niemiłe niespodzianki. Na przeważającym obszarze kraju spodziewane są zachmurzenia, silne porywy wiatru, czy intensywne opady deszczu, a miejscami deszczu z gradem.

Jak podaje portal OTOPRESS.PL, w większości kraju burze z gradem mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne. Warto zatem pozostać w domach, jeśli nie musimy z nich wychodzić. Według informacji przekazanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w większości kraju, w piątek spodziewany jest silny wiatr, z porywami wiatru do nawet 75 kilometrów na godzinę. Dla wszystkich województw, z wyjątkiem wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego wydano też ostrzeżenia o burzach i intensywnych opadach deszczu, sięgających nawet 25 litrów na metr kwadratowy.

Prognoza pogody na weekend

Początek weekendu, a konkretniej sobota zapowiada się nieco bardziej optymistycznie. Niestety pogoda znów da nam w kość w niedzielę. Warto wziąć to pod uwagę, planując weekendowe wyjazdy.

W sobotę przelotnie popada tylko w lubelskim, podkarpackim oraz zachodniopomorskim. Na terenie pozostałych województw powinno być sucho i słonecznie, z możliwymi jedynie przelotnymi zachmurzeniami.

Niedziela, jak już pisaliśmy przyniesie kolejne załamanie pogody. Pogoda na koniec weekendu będzie kolejny raz w przysłowiową kratkę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowany przez portal OTOPRESS.PL komunikuje, że na zakończenie weekendu spodziewane są kolejne burze z gradem. Prognoza pogody jasno wskazuje, że takie zjawisko może wystąpić aż w 8 województwach.

Burze z gradem obejmą teren województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego, a także podkarpackiego. Meteorolodzy wieszczą także solidne opady deszczu, sięgające nawet 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

Jak widać, prognoza w weekend będzie w kratkę. W kość da nam się szczególnie piątek i niedziela. Prognoza pogody na sobotę jest za to nieco bardziej optymistyczna. Właśnie wtedy możemy zaplanować weekendowe wyjazdy. Choć i w części województw warto uzbroić się w parasolki.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz również: