Borys Budka
Borys Budka, fot. Sejm RP

Ależ nerwy na sali sejmowej! Najpierw nie wytrzymał Borys Budka, a po chwili, w ostrych słowach do opozycji zwrócił się Jarosław Kaczyński. Nad sytuacją nie był w stanie zapanować prowadzący obrady, marszałek Sejmu RP, Ryszard Terlecki. Mamy nagranie z całego zajścia.

Awantura w sejmie, Borys Budka nie wytrzymał napięcia

Ależ emocje w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Polski parlament już nie raz przyzwyczaił do dużych awantur, ale tym razem, to co wydarzyło się na sali sejmowej podbija Internet. Do ostrej konfrontacji, pomiędzy politykami Koalicji Obywatelskiej, a Prawa i Sprawiedliwości doszło podczas rozpatrywania wniosku KO o wotum nieufności wobec ministra Łukasza Szumowskiego.

Wystąpienie swojej koleżanki przerwał Borys Budka. Który zaczął wykrzykiwać nerwowo w kierunki Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława Kaczyńskiego. Budce nie spodobało się, że politycy PiS podczas wystąpienia wnioskodawcy, Barbary Nowackiej rozmawiali między sobą w ławach.

„Zachowujcie się Państwo z powagą. Proszę usiąść. To nie jest pana folwark, panie prezesie” – zaczął krzyczeć, wymachując rękoma, Borys Budka. Uspokajał go, ale bezskutecznie Ryszard Terlecki. Marszałek Sejmu RP wielokrotnie apelował do przewodniczącego PO, aby ten usiadł i się uspokoił.

Borys Budka nie zważał na słowa Marszałka Sejmu, który wielokrotnie przywoływał go do porządku. Najpierw na zachowanie Budki zareagował minister Gliński, który nazwał to, co robi Budka, a także opozycja (wotum nieufności – przyp. red.) hucpą i skandalem.

Budka nadal nie zamierzał się uspokoić. Wyprowadziło to ze spokoju Jarosława Kaczyńskiego, który w kierunki posła Platformy Obywatelskiej powiedział, że jest chamską hołotą. Po tym rozpętała się prawdziwa awantura. Posłowie Koalicji Obywatelskiej wstali z ław i rozpoczęła się słowna potyczka, nad którą nie był w stanie zapanować Ryszard Terlecki. Zresztą zobaczcie sami, na nagraniu poniżej dokładnie pokazano, jak wyglądała awantura w Sejmie.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz również: