Marek Sawicki z PSL
Marek Sawicki z PSL

Marek Sawicki w bezpośredni sposób zaatakował dziś z mównicy sejmowej Prawo i Sprawiedliwość. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego wypomniał, że rząd nie troszczy się należycie o rolników, pytając między innymi o pieniądze, które miały zostać przeznaczone dla wsi.

Marek Sawicki o pieniądzach dla rolników

Poseł PSL zasugerował, że wieś pod rządami Prawa i Sprawiedliwości ma się coraz gorzej. Z mównicy sejmowej padły ostre słowa. Marek Sawicki zadał też kilka konkretnych pytań, zarówno pod adresem Mateusza Morawieckiego, Andrzeja Dudy, czy Marka Gróbarczyka.

Dlaczego pan (Mateusz Morawiecki – przyp. red.) i pański rząd blokuje polskim rolnikom dostęp do unijnych pieniędzy? Wynegocjowane 60,5 miliarda złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w siódmym roku realizacji tego programu, rolnikom wypłacono zaledwie 27 miliardów złotych. Ponad 30 miliardów leży w bankach w Brukseli. Czy Pan reprezentuje interesy polskich rolników? – pytał ostro Marek Sawicki.

Na tym jednak Sawicki z PSL nie poprzestał. Dalej było z pewnością jeszcze ciekawiej, a o brak należytego dbania o interesy rolników oskarżony został także między innymi Andrzej Duda. Zdaniem Marka Sawickiego, rolnicy otrzymali tylko 25% środków obiecanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Pan Prezydent na spotkaniu z rolnikami mówił, że rolnicy chcą modernizować, inwestować i rozwijać swoje gospodarstwa. Z 16,5 miliarda euro na program Modernizacja Gospodarstw, rolnikom wypłacono niespełna 4 miliardy, czyli 25%. Czy Panu nie wstyd? – grzmiał pod adresem Dudy i Morawieckiego, Marek Sawicki.

Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego poruszył jeszcze jeden istotny temat. Konkretnie pogłębianie i poszerzanie koryt rzecznych, o którym tak wiele mówił Marek Gróbarczyk. Dlatego minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej został zapytany co z tym tematem.

Myślę, że z tego poszerzania i pogłębiania pozostało tylko poszerzanie i pogłębianie koryt dla polityków PiS – zakończył ironicznie swoją wypowiedź Marek Sawicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  1. Beata Mazurek: Platforma Obywatelska opóźniając wybory chciała ugrać tylko jedno
  2. Aleksander Kwaśniewski nie ma wątpliwości. Czy Prawo i Sprawiedliwość sfałszuje wybory?
  3. Tadeusz Rydzyk poniżył Andrzeja Dudę? Ten komentarz nie pozostawia złudzeń

Zobacz również: