Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk

Nie od dziś wiadomo, że Tadeusz Rydzyk wspiera Prawo i Sprawiedliwość. Ojciec założyciel Radia Maryja wielokrotnie krytykował, czy to na antenie radia, czy w TV Trwam tzw. totalną opozycję. Teraz jednak, zdaniem Internautów, Rydzyk zamiast wesprzeć Andrzeja Dudę, poniżył go.

Tadeusz Rydzyk poniżył Andrzeja Dudę?

Kampania wyborcza nabiera rozpędu. W ciągu ostatnich godzin parlament przegłosował wybory prezydenckie, które odbędą się 28 czerwca. Wszyscy kandydaci ruszyli więc po głosy wyborców. Andrzej Duda, obecnie urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, który ubiega się o reelekcję gościł w audycji TV Trwam pt. „Rozmowy niedokończone”. Prezydent odpowiedział na wiele pytań, ale w pewnym momencie do studia dodzwonił się sam… Tadeusz Rydzyk. Wtedy rozpoczęło się prawdziwe show.

ZOBACZ TAKŻE: Urząd Skarbowy zajmuje emerytury. Powód jest banalny

Przez około 9-10 minut Tadeusz Rydzyk wygłaszał swoje tezy i polityczne komentarze. W tym czasie Andrzej Duda nie przerwał mu nawet na moment, potulnie słuchając, co do powiedzenia ma ojciec dyrektor Radia Maryja.

Do wypowiedzi błyskawicznie, na Twitterze odnieśli się politycy Platformy Obywatelskiej, którzy mówią wprost, to jawna kompromitacja obecnie urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ostry komentarz zamieścił między innymi Marcin Kierwiński.

Tadeusz Rydzyk co prawda nie skrytykował Andrzeja Dudy, ba, wygłosił wyrazy wsparcia dla kandydata wspieranego przez Prawo i Sprawiedliwość. Można jednak było odnieść wrażenie, że Rydzyk pokazuje Dudzie, co ten powinien zrobić.

Dzięki Bogu, że jakoś tak państwo zwracacie uwagę na ludzi normalnych. Trzeba tylko jeszcze odbudować system etyczny. To byłoby też dobrze (…)  To, co się dzieje na uniwersytetach, Ta reforma uniwersytetów, uczelni wyższych nie jest dobra. Także teologia była dyskryminowana. Mamy jeszcze wiele do zrobienia – komentował Tadeusz Rydzyk.

Andrzej Duda po monologu ojca Rydzyka skwitował, że rzeczywiście jest jeszcze dużo do zrobienia.

źródło: materiały prasowe, TV Trwam

„GRZEJE” TERAZ:

Zobacz również: