Urząd Skarbowy zajmuje emerytury
Urząd Skarbowy zajmuje emerytury

Nie uregulowałeś abonamentu RTV? Masz powody do obaw, bowiem Urząd Skarbowy ruszył z egzekucją należności. Popularny fiskus zagląda do kieszeni nawet emerytom. Media donoszą, że skarbówka zajęła już pierwsze emerytury. To bulwersuje, zwłaszcza, że emeryci są zwolnieni z tego obowiązku. Aczkolwiek Urząd Skarbowy przypomniał sobie o zaległym abonamencie.

Urząd Skarbowy zajmuje emerytury

Portal Bezprawnik.pl, powołując się na artykuł w Gazecie Wyborczej informuje, że z końcem maja bieżącego roku ruszyła egzekucja zaległego abonamentu RTV. Jako przykład podano 67-letnią emerytkę. Zdaniem kobiety, Urząd Skarbowy zajął niemal całą jej emeryturę. Zamiast comiesięcznego świadczenia 2500 złotych, kobieta otrzyma… tylko 700 złotych.

Jeszcze bardziej bulwersuje podstawa zajęcia emerytury. Okazuje się, że seniorka, według informacji Gazety Wyborczej nie ma od pięciu lat telewizora, który został wyrejestrowany. Tymczasem Urząd Skarbowy informuje ją o nieopłaconym abonamencie RTV i zajmuje emeryturę.

Przypomnijmy, emeryci mają prawo do zwolnienia z abonamentu, ale to nie zwalnia z ich z zobowiązań jakie mieli wobec państwa przed osiągnięciem wieku emerytalnego – czytamy na stronie bezprawnik.pl

Gazeta Wyborcza donosi także o następnych przypadkach. Do redakcji odezwali się już kolejni emeryci. Twierdzą, że zostały im zajęte emerytury z tytułu nieopłaconego w przeszłości abonamentu, zanim jeszcze uzyskali prawo do zwolnienia.

70-letni mężczyzna, który nie płacił abonamentu od 2008 roku, dostał informację ze skarbówki że za niezapłacony abonament RTV zostanie mu potrącona kwota 1723 złote. Inne małżeństwo, również mające za sobą wyrejestrowanie odbiornika, ma uszczuploną emeryturę o 1544 złote – czytamy dalej.

źródło: Bezprawnik, Gazeta Wyborcza

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Radosław Sikorski skompromitowany. Polityk PO sam pogubił się w zeznaniach
  2. Władimir Putin złożył podpis. W tych sytuacjach Rosja sięgnie po broń jądrową
  3. Emeryci wściekli. Proponują podwyższenie wieku i likwidację przywilejów emerytalnych

Zobacz również: