Emeryci i ich emerytury
Emeryci i ich emerytury

Wielu emerytów wciąż nie dowierza w opinię, na którą natrafili w Internecie. Ekonomista z Forum Rozwoju Obywatelskiego, którego prezesem jest Leszek Balcerowicz proponuje… podwyższenie wieku emerytalnego i likwidację przywilejów emerytalnych. Emeryci są wściekli i piszą, że to niesprawiedliwe.

Emeryci pod ostrzałem, o co poszło?

Z pewnością ten news rozgrzeje do czerwoności nie jednego emeryta. Forum Obywatelskiego Rozwoju przekazało nietypowe życzenia z okazji Dnia Dziecka. FOR, z którym związany jest Leszek Balcerowicz zamieściło na Twitterze infografikę pokazującą, na co najwięcej pieniędzy w 2019 roku przeznaczyło państwo.

ZOBACZ TAKŻE: Biedronka kusi promocjami. 50% TANIEJ tylko do środy

Okazuje się, że najwięcej środków z budżetu pochłonęły emerytury. W przeliczeniu na jednego obywatela wychodzi… 7 379 złotych. To prawie trzy razy więcej, niż przeznaczono chociażby na edukację. Właśnie z tego względu FOR zaproponowało, aby… zmniejszyć wydatki na emerytury i renty, celem przetransferowania środków na edukację, by zapewnić przyszłość najmłodszym. Emeryci twierdzą, że niesłusznie znaleźli się pod ostrzałem.

Zaciekawieni Internauci dopytywali, jak Leszek Balcerowicz i spółka chcą to zrobić. Padła szybka i niezwykle szokująca odpowiedź.

Podniesienie wieku emerytalnego i likwidacja przywilejów (13 i 14 emerytura – przyp. redakcja). Wyższy wiek emerytalny; włączenie rolników, wojskowych, policjantów, prokuratorów i sędziów do ZUS; emerytury górnicze też muszą mieć pokrycie w składkach  – skwitował Rafał Trzeciakowski, ekonomista z FOR.

Forum Rozwoju Obywatelskiego wyliczyło także, że dług Polski rośnie w najszybszym do tej pory tempie. Obecnie każde nowo narodzone dziecko ma już 157 tysięcy długu. Pytanie tylko, dlaczego z powodu wieloletnich zaniedbań polityków, cierpieć mają emeryci i ich emerytury?

źródło: Twitter

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zobacz również: