Wojciech Cejrowski
Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski znany jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów, o których nie boi się mówić. W ostatnim czasie znany podróżnik wiele razy puszczał oczko w kierunku Konfederacji, ale też na przemian atakował, czy to Prawo i Sprawiedliwość, czy Platformę Obywatelską. Tym razem jeszcze mocniej od Cejrowskiego oberwał PiS, a huk po ataku słychać z pewnością do teraz na Nowogrodzkiej.

Wojciech Cejrowski obnażył Prawo i Sprawiedliwość?

Wielu Internautów zauważa, że Wojciech Cejrowski obnażył całą prawdę o Prawie i Sprawiedliwości. Czy Jarosław Kaczyński i politycy Zjednoczonej Prawicy, jak to, delikatnie zasugerował Cejrowski oszukują wyborców?

Może się wydawać, że znany podróżnik uaktywnił się w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Nic bardziej mylnego. Wojciech Cejrowski od zawsze żył z polityką w symbiozie. Choć sam WC nigdy nie zdecydował się ubiegać o mandat chociażby posła, to zawsze aktywnie angażuje się w komentowanie wydarzeń na scenie politycznej.

Z OSTATNIEJ CHWILI: To już pewne! Emeryci dostaną dodatkowe kilkaset złotych

Tym razem na jego profilu na Facebooku oberwało Prawo i Sprawiedliwość. Cejrowski wytknął partii Jarosława Kaczyńskiego trzy rzeczy i pokusił się o mocny komentarz, że PiS oszukuje ludzi.

W mojej ocenie PiS odszedł od katolicyzmu. Wolno mu, ale nie wolno jednocześnie oszukiwać ludzi, że PiS nadal jest po stronie kościoła – skomentował Wojciech Cejrowski.

Jako przykład podróżnik podał trzy rzeczy: rozganianie pielgrzymki, aborcja, a także obrona sędziego, który prowadził niemoralne życie z mężczyzną. Zwłaszcza drugi punkt – aborcja – wzbudza najwięcej komentarzy. Swego czasu Cejrowski poróżnił się w tym temacie z Konfederacją. Formacja stworzona przez Janusza Korwin-Mikkego, Roberta Winnickiego i Grzegorza Brauna straciła wówczas zaufanie Cejrowskiego. Powodem takiego obrotu sprawy było odejście z szeregów tej partii Kai Godek, znanej działaczki pro-life’owa. Teraz jednak wydaje się, że Wojciech Cejrowski znów „romansuje” z Konfederacją.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz również: