Emeryci dostaną pieniądze

Stało się to, na co czekało miliony obecnych i przyszłych emerytów. Rząd przygotował przepisy, dzięki którym na ich konta „wpadną” dodatkowe pieniądze. Przepisy wchodzą w życie właśnie z dniem dzisiejszym, czyli 1 czerwca 2020 roku. Emeryci dostaną nawet o kilkaset złotych więcej!

Emeryci z dodatkowymi pieniędzmi

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nadzwyczaj mocno dba o polskich seniorów. Tańsze leki, 13 emerytura, czy także obiecana 14 emerytura. To wszystko powoduje, że polskim seniorom żyje się coraz lepiej, a przede wszystkim godniej. Nie muszą liczyć już pieniędzy, czy starczą do końca miesiąca, czy nie zabraknie środków na leki, jedzenie, czy rachunki.

Teraz, w związku z niedawno wprowadzoną przez rząd tarczą antykryzysową, dodatkowo z ulgą może odetchnąć część przyszłych emerytów. Do tej pory, przechodząc na świadczenie emerytalne w czerwcu, emeryci byli stratni i to o nie małe pieniądze. Teraz sytuacja się zmienia. Wszystko w związku ze zmianą waloryzacji emerytur, która weszła w życie właśnie w dniu dzisiejszym.

ZOBACZ TAKŻE: Zabójczo drogie truskawki problemem dla rolników

Dzięki tarczy antykryzysowej każdy, kto złoży wniosek emerytalny w czerwcu, wysokość swojego świadczenia będzie miał przeliczoną tak, jakby złożył ten wniosek w maju. Póki co zmiana zostaje wprowadzona tylko na 2020 rok, ale przyszli emeryci spoglądają z nadziejami w przyszłość, że to nie tylko jednoroczny ukłon w stronę seniorów.

Dzięki zmianie waloryzacji w kieszeniach emerytów zostanie nawet 300-400 złotych miesięcznie. Cała operacja ma kosztować rząd w 2020 roku około 2 milionów złotych.

źródło: materiały prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz również: