Cena na truskawki
Truskawki i ich cena problemem

Rozpoczął się tegoroczny sezon truskawkowy. Słodki, czerwony owoc lubimy wszyscy. Jak zwykle jednak, na początku sezonu na truskawki ceny wyglądają zabójczo. Obecnie, za kilogram truskawek trzeba zapłacić 12-25 zł w zależności od regionu Polski. Wydawałoby się, że wysokie ceny to istny raj dla plantatorów, czy rolników. Okazuje się jednak, że jest zgoła inaczej. Wysoka cena nie bezpośrednio, ale pośrednio wpływa na ogromne straty na niektórych polach.

Truskawki zmorą rolników i plantatorów?

Tegoroczny sezon na truskawki wystartował na dobre. Większość miała już okazje zajadać się tymi słodkimi owocami. Czy to samymi truskawkami, czy podanymi z bitą śmietaną, cukrem, czy deserami lodowymi. Metod jedzenia truskawek jest tak wiele, jak ich odmian. Dla każdego, coś innego. Okazuje się jednak, że wysokie ceny truskawek okazały się atrakcyjne dla… złodziei.

ZOBACZ!  Trzaskowski idzie na wojnę ze Schetyną! Nie zostawił na nim suchej nitki

Pozbawieni jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego złodzieje dosłownie plądrują plantacje truskawek. Jak informuje portal Wirtualna Polska policja odnotowuje coraz częstsze zgłoszenia kradzieży… truskawek. Jeden z plantatorów stracił około 200 kilogramów owocu. Truskawki prawdopodobnie trafiły do sprzedaży, a rolnik stracił kilka tysięcy złotych.

Z OSTATNIEJ CHWILI: TO JUŻ PEWNE. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

Problem kradzieży nasilił się zwłaszcza w województwie lubelskim, gdzie w okolicach Puław jest tzw. zagłębie truskawkowe. Truskawki uprawia się tutaj na około 300 hektarach. Najczęściej do kradzieży dochodzi pod osłoną nocy lub wcześnie rano. Po czym rolnicy, czy plantatorzy udając się z zamysłem zebrania zbiorów na pola, są zaskoczeni, widząc puste krzaczki.

ZOBACZ!  Polacy za granicą i słynne polskie k**wa. Internet podzieliło jedno nagranie [WIDEO]

Kradzież 200 kilogramów truskawek to najbardziej spektakularna akcja. Zajmuje się nią już policja. Jednak, jak informuje Wirtualna Polska kradzieże zdarzają się niemal codziennie, o czym donoszą także media lokalne.

źródło: WP, materiały prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ