Radosław Sikorski
Radosław Sikorski

Były Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski typowany był jako jeden, z głównych kandydatów do wyścigu o fotel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Najpierw jednak PO zdecydowała się postawić na Małgorzatę Kidawę-Błońską, a później na Rafała Trzaskowskiego. Sikorski nie zwalnia jednak tempa i co rusz atakuje swoich przeciwników politycznych. Wielu obserwatorów zauważa jednak, że w parze z ilością nie idzie jakość. 

Radosław Sikorski skompromitował się?

Sikorski postanowił przypuścić szturm na Magdalenę Ogórek. Była kandydatka SLD na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a obecnie dziennikarka TVP przyzwyczaiła jednak, że nie daje sobie w kaszę dmuchać. Tak było i tym razem. To co, odpowiedział Radosław Sikorski wywołało wśród Internautów salwy śmiechu.

Zacznijmy jednak po kolei. Wszystko zaczęło się od zaczepki Radosława Sikorskiego w kierunku Magdaleny Ogórek. Były Minister Spraw Zagranicznych wyraził opinię, że aktualnie polski rząd obrał kurs zwrotny w kierunku do Unii Europejskiej. Przy okazji poruszył też temat TVP i właśnie Ogórek. Stwierdził, że dziennikarka zajmuje się na antenie szczuciem na Unię Europejską.

Magdalena Ogórek długo nie pozostawała dłużna i poprosiła, aby Radosław Sikorski przedstawił fakty.

Proszę obejrzeć chociaż jeden z moich programów, tam na pewno szczucia na Unię Europejską na pewno pan nie uświadczy – skwitowała krótko Ogórek.

Radosław Sikorski nie miał chyba argumentów, by pokazać, w którym miejscu Ogórek szczuje na Unię Europejską i sam zaplątał się w swojej odpowiedzi.

Klauzula sumienia nie pozwala mi oglądać tej szczujni, którą stała się Telewizja Polska – stwierdził Sikorski.

Internauci dopytują więc, na jakiej podstawie Radosław Sikorski wygłasza takie tezy o Magdalenie Ogórek, skoro nie ogląda tej „szczujni”? Są ciekawi, w którym miejscu Sikorski mija się z prawdą. Czy Minister Spraw Zagranicznych rzucił bezpodstawne oskarżenia w kierunku dziennikarki TVP, a może jednak ogląda programy publicznego nadawcy? Póki co, to zostaje zagadką.

źródło: Twitter, materiały prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roman Giertych szykuje pozwy. W tle gigantyczne odszkodowania, kwoty robią wrażenie
  2. Władimir Putin złożył podpis. W tych sytuacjach Rosja sięgnie po broń jądrową
  3. Tomasz Lis wskazał, kto powinien rządzić Polską. Zaskakująca opinia dziennikarza

Zobacz również: