Roman Giertych
Roman Giertych

Nie milkną echa sprawy Romana Giertycha. Były Minister Edukacji Narodowej, a obecnie ceniony warszawski adwokat znalazł się pod ostrzałem Prawa i Sprawiedliwości i TVP. W tle padają zarzuty o złamanie tajemnicy adwokackiej, czy przygotowanie akcji medialnej przeciwko Łukaszowi Szumowskiemu. Mecenas szykuje pozwy przeciwko osobom, które sieją jego zdaniem dezinformację. W tle gigantyczne odszkodowania. Z pewnością ta sprawa dopiero nabiera kolorytu.

Roman Giertych zapowiada walkę w sądzie

Giertych odpiera zarzuty, stawiane mu przez TVP, czy obóz Zjednoczonej Prawicy. Dlatego też mecenas poinformował, że jutro złoży pierwsze pozwy za kłamstwa o rzekomym naruszeniu przez niego tajemnicy adwokackiej.

Na pierwszy „ogień” idzie Minister Artur Soboń z Ministerstwa Aktywów Państwowych. Roman Giertych, jak sam zapowiada, zażąda od polityka Prawa i Sprawiedliwości przeprosin oraz wpłaty 150 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kwota robi ogromne wrażenie.

To jednak nie koniec. Giertych przechodzi do prawdziwej ofensywy. Czy szarża ułańska mu się powiedzie? Mecenas poinformował, że kolejne pozwy wystosuje przeciwko Telewizji Polskiej, „Do Rzeczy”, „Frondzie” oraz części środowiska dziennikarskiego. Tych ostatnich nazwał tak zwanymi „dziennikarzami”.

Wygląda więc na to, że z pewnością Roman Giertych będzie wnioskował łącznie o milionowe odszkodowanie.

Jutro składam pierwszą sprawę sądową za potwarz o naruszeniu tajemnicy adwokackiej. Zgodnie z chronologią w pierwszej kolejności p. Minister Soboń. 150 tysięcy na WOŚP i przeprosiny. W kolejce czekają na pierwszym miejscu TVP, potem „Do rzeczy”, Fronda, oraz tzw. „dziennikarze” – napisał na swoim koncie na Twitterze Roman Giertych.

źródło: Twitter

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  1. Władimir Putin złożył podpis. W tych sytuacjach Rosja sięgnie po broń jądrową
  2. Tomasz Lis wskazał, kto powinien rządzić Polską. Zaskakująca opinia dziennikarza

Zobacz również: