Aleksander Kwaśniewski
Aleksander Kwaśniewski w ONET Rano

Wiemy już, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. O reelekcję ubiega się obecnie urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Okazuje się, że czym bliżej wyborów, tym topnieje poparcie dla Dudy. Wobec tego, nie wszyscy wierzą w uczciwe przeprowadzenie głosowania przez Prawo i Sprawiedliwość. Odważną tezę wysunął dziś w Onet Rano Aleksander Kwaśniewski.

Prawo i Sprawiedliwość sfałszuje wybory?

Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksander Kwaśniewski był dziś gościem w Onet Rano. Były polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jak już nas przyzwyczaił, komentował obecną sytuację na scenie politycznej. Choć sam stroni od wielkiej polityki (mimo kilku prób wcześniejszej „reaktywacji” własnej osoby”), to z chęcią wymierza pstryczki w nos obozowi Prawa i Sprawiedliwości.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Tadeusz Rydzyk poniżył Andrzeja Dudę? Ten komentarz nie pozostawia złudzeń

Aleksander Kwaśniewski został zapytany o nadchodzące wybory prezydenckie. Z jego ust padły odważne słowa, iż nie można wykluczyć, że Prawo i Sprawiedliwość je… sfałszuje. Polityk domniema także, że wyborom w Polsce mogą przyglądać się organy Unii Europejskiej, które już wcześniej alarmowały, że w naszym kraju łamana jest Konstytucja.

PiS już pokazał tyle rzeczy, które się w głowie nie mieściły, że nie można odrzucać wizji sfałszowana wyborów – przyznał na żywo Aleksander Kwaśniewski.

Były Prezydent powiedział także, co stanie się, jeśli Prawo i Sprawiedliwość rzeczywiście dopuściłoby się sfałszowania wyborów prezydenckich.

To byłoby już napraszanie się o kolejną polską rewolucję. Nie sądzę, żeby liderzy PiS byli aż tak nieodpowiedzialni, żeby podejmować takie ryzyko. Myślę, że Parlament Europejski i Rada Europy wyślą swoich przedstawicieli, żeby obserwowali nasze wybory – komentuje Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem dla Onet Rano.

źródło: Onet Rano

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  1. Tomasz Lis wyłożył karty na stół. Wyznał kogo popiera
  2. Radosław Sikorski skompromitowany. Polityk PO sam pogubił się w zeznaniach
  3. Władimir Putin złożył podpis. W tych sytuacjach Rosja sięgnie po broń jądrową

Zobacz również: