Donald Tusk o rządzie PiS
Donald Tusk

Czy były Premier Rzeczypospolitej Polskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, Donald Tusk doprowadzi do zmiany władzy? Takie opinie, a raczej życzenia, można dziś przeczytać w Internecie. Wszystko za sprawą informacji, które ma posiadać Tusk. Czy były przewodniczący Platformy Obywatelskiej odpali „bombę” tuż, przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi? Zdaniem Internautów, wyborcza porażka Andrzeja Dudy byłaby pierwszym krokiem, do osłabienia rządu PiS i zmiany władzy w Polsce.

Donald Tusk odpali „bombę” przed wyborami?

Choć przez pewien czas to w Donaldzie Tusku upatrywano tego, który może zająć miejsce Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim, to były przewodniczący Platformy Obywatelskiej nie zdecydował się wystartować w wyborach prezydenckich. Donald Tusk już jakiś czas temu mówił jednak, że teraz, zamierza się bardziej zaangażować w sprawy polskie. I zaczął to realizować.

W ostatnich wypowiedziach prasowych, czy opiniach na Twitterze, Tusk uderza w Mateusza Morawieckiego. Zdaniem Tuska, Morawiecki, który był doradcą w jego rządzie, wypowiadał się w mocno niepochlebnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim.

Kiedy był moim doradcą (Mateusz Morawiecki – przyp. red.), mówił, że Prezes nie ma pojęcia o współczesnym świecie i gospodarce – wyjawił Donald Tusk.

Czy jest to prawda, czy tylko politycznym atakiem? Póki co, pozostaje to zagadką. Ani Mateusz Morawiecki, ani nikt z rządu PiS nie ustosunkował się do słów Donalda Tuska. Ten jednak, na każdym możliwym kroku, stara się o tym wspominać.

W ostatniej rozmowie z Polsat News, Donald Tusk przyznał, że nie zamierza wyjawiać szczegółów tej rozmowy. Wbił jednak kolejną „szpilkę” w plecy Morawieckiego. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej stwierdził, że Mateuszowi Morawieckiemu brakuje pewnej klasy.

Tusk obali rząd PiS?

Internauci, a przede wszystkim zwolennicy Platformy Obywatelskiej i zmiany władzy w Polsce, życzyliby sobie jednak więcej szczegółów na temat słów, które niegdyś wypowiedział Morawiecki. Zdaniem wielu osób, mogłoby to poróżnić, już i tak zwaśnioną Zjednoczoną Prawicę. Nie jest tajemnicą, że Jarosław Kaczyński nie lubi krytyki, a jeśli potwierdziłoby się nieprzychylne zachowanie Morawieckiego, wówczas prezes PiS mógłby ze swojego ulubieńca zrobić wręcz czarną owcę.

Wszyscy zastanawiają się, czy Donald Tusk szykuje niespodziankę dla PiS, tuż przed wyborami prezydenckimi? Do nich pozostały nieco ponad dwa tygodnie. Skoro Tusk sam nie kandyduje, a zamierza bardziej zaangażować się w sprawy polskie, to może właśnie w ten sposób, spróbuje zakończyć prezydenturę Andrzeja Dudy i wykonać pierwszy krok, w kierunku obalenia rządu PiS?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski obiecał dodatkowe świadczenie. Dotrzyma słowa, jeśli zostanie Prezydentem?
  2. Michał Adamczyk z Wiadomości TVP uderza w Platformę Obywatelską. Dziennikarz ujawnił niewygodne fakty
  3. Leszek Miller przyznał na kogo zagłosuje. Wyborcy Lewicy oszukani?

Zobacz również: