Leszek Miller
Leszek Miller o Rafale Trzaskowskim

Wybory prezydenckie w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. Już 28 czerwca pójdziemy do urn. Wszystko wskazuje na to, że do wyłonienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej potrzebna będzie także druga tura. Tymczasem w dzisiejszej rozmowie z RMF FM, Leszek Miller przyznał na kogo zagłosuje. Wyborcy Lewicy będą wściekli po tej deklaracji!

Leszek Miller z odważną deklaracją w RMF FM

Był Premier Rzeczypospolitej Polskiej, a obecnie eurodeputowany, Leszek Miller na antenie RMF FM komentował bieżącą sytuację polityczną w Polsce. Nie mogło zabraknąć również tematu wyborów prezydenckich. Te budzą coraz większe emocje. Zwłaszcza, że wygląda na to, że Andrzejowi Dudzie wymyka się zwycięstwo w pierwszej turze.

Leszek Miller został zapytany przez Rafała Trzaskowskiego i na to, na kogo zagłosuje w wyborach prezydenckich. Odpowiedź doświadczonego już polityka mogła zaskoczyć wielu, zwłaszcza zwolenników Lewicy.

Jeżeli chodzi o Rafała Trzaskowskiego, jeżeli będzie w drugiej turze, na co się zanosi, to oczywiście z przyjemnością na niego zagłosuję. Tym bardziej, że już raz głosowałem, w wyborach na prezydenta Warszawy  – wyznał Leszek Miller na żywo w radiu RMF FM.

Doświadczony polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej uargumentował nawet swoją wypowiedź. I tutaj zdziwienie jeszcze większe. Wyborcy Lewicy mogą być wściekli nie tyle z głosowania na Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze, ale na fakt, że Leszek Miller nie wierzy w wejście do drugiej tury Roberta Biedronia. Taka, szczera wypowiedź Millera może wręcz zaszkodzić Biedroniowi. Choć Miller nie powiedział tego wprost, to jednak pr-owo jego wypowiedź w kontekście pomocy byłemu prezydentowi Słupska wyglądała bardzo kiepsko. Można ją porównać nawet do strzału w kolano.

Widać takie pozytywne napięcie wokół Rafała Trzaskowskiego. (…) Trzaskowski wyzwala emocje na poziomie nadziei – wyznał Leszek Miller.

źródło: RMF FM, materiały prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski wściekły. Wiadomości TVP pokazały fakty z jego przeszłości
  2. Prawo i Sprawiedliwość szykuje obywatelom piekło? Politolog nie ma wątpliwości
  3. Platforma Obywatelska skompromitowana po całej linii. Dwa wpisy ujawniły niekompetencję

Zobacz również: