Rafał Trzaskowski
Wiadomości TVP o Rafale Trzaskowskim

Po dzisiejszym materiale Wiadomości TVP, Rafał Trzaskowski może się wściec. Kandydatowi na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przypomniano jego słowa z 2015 roku. Materiał z głównego wydania Wiadomości podbija Internet. Na Twitterze komentarze dotyczące Trzaskowskiego i uchodźców szybko znalazły się w trendach.

Wiadomości TVP uderzają w Rafała Trzaskowskiego

Materiał rozpoczął się od pokazania aktualnej sytuacji w Brukseli, gdzie na ulicach dochodzi do zamieszek. W Belgii zapanował wielki chaos, a imigranci demolują miasto, czy okradają sklepy. Wiadomości TVP przekazały także, że podobny koszmar przeżywają mieszkańcy Anglii, czy Francji.

Co do tego wszystkiego ma Rafał Trzaskowski? Otóż w materiale zestawiono słowa polityka Platformy Obywatelskiej z 2015 roku, który chętnie chciał zapraszać do Polski imigrantów.

Gdyby Platforma Obywatelska zrealizowała forsowane przez brukselskie elity plany obowiązkowej relokacji uchodźców, podobne sceny, oglądalibyśmy teraz prawdopodobnie na polskich ulicach – usłyszeliśmy w głównym wydaniu Wiadomości TVP.

Pokazano także archiwalne wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego. W 2015 roku mówił, że temat uchodźców jest już przesądzony, a Polsce przypadnie 5 tysięcy imigrantów.

Ja negocjowałem kwestię uchodźców i wpuszczenia ich do Polski (…) Propozycja Komisji Europejskiej zmierza w dobrym kierunku – mówił Rafał Trzaskowski.

Według Wiadomości TVP na szczęście Platforma Obywatelska straciła władzę. Prawo i Sprawiedliwość po dojściu do niej, nie zgodziło się na przymusową relokację.

Dziś kolejni migranci pukają do drzwi Unii Europejskiej. Wyborcy mogą się tylko domyślać co na ten temat powiedziały Rafał Trzaskowski, gdyby został prezydentem – usłyszeliśmy w materiale.

Jego stanowisko w sprawie przyjmowania migracji ekonomicznej byłoby zdecydowanie bardziej otwarte (niż stanowisko PiS – przyp. red.) – skomentował politolog Grzegorz Gil.

Cały materiał, wyemitowany w głównym wydaniu Wiadomości możecie zobaczyć poniżej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytury wreszcie bez podatku? Prawo i Sprawiedliwość złożyło deklarację
  2. Andrzej Duda zaatakowany podczas spotkania z wyborcami. Ostre słowa [WIDEO]
  3. Prawo i Sprawiedliwość szykuje obywatelom piekło? Politolog nie ma wątpliwości

Zobacz również: