Pierwszym zawodowym mistrzem Polski został AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Formuła ligi świetnie się sprawdziła. W kolejnym sezonie będzie więcej drużyn i faza play-off.
AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski przeszedł przez KLZ jak burza. Odniósł dziewięć zwycięstw z rzędu, przegrywając dopiero w ostatnim pojedynku z wicemistrzem Polski, Unią w Raciborzu.
Cieszymy się z mistrzostwa i myślimy już o wzmocnieniach pod kątem następnego sezonu, ponieważ konkurencja na pewno będzie jeszcze silniejsza. Najważniejsze jest to, że formuła KLZ świetnie się sprawdziła. Mamy w Polsce najciekawszą ligę zapaśniczą w Europie – mówi Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.
W dwóch ostatnich meczach sezonu KLZ, rozegranych w środę, AKS Białogard zremisował z Grunwaldem Poznań 5:5, a AZS AWF Warszawa przegrał z drużyną AZ Supra Brokers Wrocław 1:8. Znamy już końcową tabelę. Brązowe medale mistrzostw Polski zdobył Grunwald Poznań, a na kolejnych pozycjach zameldowały się AKS Białogard, AZ Supra Brokers Wrocław i AZS AWF Warszawa.
Liga zawodowa wejdzie na wyższy poziom
Był to premierowy sezon Krajowej Ligi Zapaśniczej. Po raz pierwszy w historii polskich zapasów drużynowy mistrz Polski został wyłoniony w lidze zawodowej. Jakie są plany władz KLZ na kolejny sezon?
Rozwijamy się konsekwentnie. Za rok w lidze będzie więcej drużyn, wprowadzimy też fazę play-off. Jesteśmy też coraz bliżej uruchomienia rozgrywek międzynarodowych, co ważne, na zasadach KLZ – mówi Damian Fedorowicz, twórca i prezes Krajowej Ligi Zapaśniczej.
Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z 9 walk, trzech w stylu klasycznych, trzech w stylu wolnym i trzech z udziałem kobiet. Dodatkowo, z myślą o publiczności, uproszczona została punktacja walk. W ten sposób powstał format rozgrywek innowacyjny w skali światowej, spotykając się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zagranicznych lig, w tym niemieckiej Bundesligi, jak i Europejskiej Federacji Zapaśniczej.
  1. kolejka Krajowej Ligi Zapaśniczej
AKS Białogard – Grunwald Poznań 5:5
AZS AWF Warszawa – AZ Supra Brokers Wrocław 1:8
Unia Racibórz – AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski 6:4

Pełna tabela KLZ: www.klz-zapasy.pl/tabela/tabela-krajowej-ligi-zapasniczej/

Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl

Zobacz również: