Straż Graniczna
Straż Graniczna, Twitter

To nie koniec niepokojących informacji z polsko-białoruskiej granicy. Według nowych informacji, na granicę mogą być zwożeni wyszkoleni Afgańczycy. Czy białoruskie służby planują kolejne prowokacje? „Oni mogą być wyznaczeni do jednorazowych misji, być może niebezpiecznych. Nie ukrywam, że nawet samobójczych.” – analizuje generał Waldemar Skrzypczak.

Duży niepokój na granicy. Białorusini zwożą Afgańczyków, wyszkolonych w bojach?

Takie niepokojące doniesienia czytamy w najnowszej publikacji gazety „Fakt”. „Niektórzy z nich są po rosyjskich kursach wojskowych i mogą mieć przeszkolenie bojowe.” – komentuje Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Nie można wykluczyć, że wśród migrantów i rzekomych bojowników afgańskich są także żołnierze białoruskich służb, którzy będą przeprowadzać lub inicjować kolejne prowokacje, mające na celu złamanie polskiej granicy.

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy wciąż jest daleka od spokojnej. Jak donosi w swoich mediach społecznościowych Straż Graniczna, tylko minionej doby odnotowano kolejne 102 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Wobec 5 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1465953586463096832

W związku ze stale zaognioną sytuacją przy polsko-białoruskiej granicy, Prezydent Andrzej Duda zdecydował się podpisać ustawę o ochronie granicy państwowej. O jednym z jej najważniejszych założeń pisze Mariusz Kamiński.

https://twitter.com/Kaminski_M_/status/1465790882645479426

źródło: Fakt, Wirtualna Polska, Twitter

Zobacz również: