strażak nie żyje
Youtube, zdjęcie ilustracyjne

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w województwie świętokrzyskim. Niepełnosprawna staruszka wypadła z karetki na skrzyżowaniu dróg. W tej chwili policja prowadzi czynności, które mają pomóc w ustaleniu przyczyn tego szokującego zdarzenia.

Biegli dokładnie zbadają karetkę pogotowia, z której wypadła kobieta

Trudno uwierzyć w to, co zdarzyło się w miniony wtorek w gminie Ruda Maleniecka w województwie świętokrzyskim. Z jednej strony, sytuację tę można określić mianem kuriozalnej. Z drugiej, niewątpliwie była bardzo groźna. Dość powiedzieć, że niebezpieczny incydent miał miejsce w trakcie transportu karetką niepełnosprawnej 85-latki. Oto szczegóły wypadku.

Warto podkreślić, iż seniorka na wózku inwalidzkim była przewożona karetką do szpitala. Niespodziewanie, na skrzyżowaniu dróg krajowych numer 42 i 74 seniorka wypadła z wiozącego ją pojazdu prosto na jezdnię.

Funkcjonariusze policji poczynili pierwsze ustalenia. Okazuje się, iż 85-letnia kobieta wypadła przez tylne drzwi karetki. Wiele wskazuje na to, iż drzwi pojazdu niespodziewanie otworzyły się w trakcie jazdy. Dlaczego tak się stało? Póki co nie wiadomo.

O całej sytuacji poinformowała oficer prasowy policji z Końskich. Marta Przygodzka przekazała, że 85-latka miała dużo szczęścia. Pomimo że całe zdarzenie wyglądało na bardzo groźne, ostatecznie seniorka nie odniosła żadnych poważnych obrażeń. Kobieta została przebadana przez lekarzy w szpitalu, a następnie wypisano ją do domu.

Z pewnością należy powiedzieć kilka słów o kierowcy pechowego pogotowia. Otóż pojazd prowadził 56-latek. Funkcjonariusze nie stwierdzili alkoholu w jego organizmie. Zatem człowiek ten był zupełnie trzeżwy w chwili wypadku. Mimo tego, mężczyzna został zatrzymany przez policję. Natomiast feralny pojazd zostanie poddany szczegółowym badaniom. Autem zajmie się biegły z zakresu ruchu drogowego, który wyda ekspertyzę dotyczącą stanu karetki.

Miejmy nadzieję, iż działania eksperta dadzą odpowiedź na pytanie dotyczące przyczyn tego szokującego zdarzenia. Dodajmy, iż także policjanci analizują całą sytuację, chcąc ustalić okoliczności incydentu w gminie Ruda Maleniecka.

Źródło: Super Express

Zobacz również: