Płoccy artyści na Reggaelandzie

0

Do jednej z najważniejszych imprezy muzyki reggae w Polsce pozostały już tylko dwa tygodnie. Podczas dwóch dni trwania festiwalu Reggaeland na Scenie Sound System Circus Love zaprezentują się także płoccy muzycy. 8 lipca usłyszymy popisy Sun Miguel Sound, a dzień później (9 lipca) grupy Owen&Mod&Domalak.

Koncert Sun Miguel Sound otworzy piątkowe występy na scenie soundsystemowej. Sam muzyk przedstawia siebie jako imprezowego weterana, kolekcjonera parkietowych klasyków i wiecznego poszukiwacza dobrych brzmień.

W sobotę 9 lipca wystąpi natomiast grupa Owen&Mod&Domalak.

Owen (Piotr Włodarski) to obecnie lider, wokalista i gitarzysta płockiego zespołu Skafander obracającego się w rytmach Roots, Reggae Ska, Rock,z którym daje koncerty w całej Polsce. Doświadczenie zdobywał przez lata udzielając się w takich grupach, jak: Swettmuffin, Reszta Pokolenia, HardLive, Avaria. Na swoim koncie ma zwycięstwo w Polskim Festiwalu Piosenki z zespołem Skafander, który obecnie jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty. Piotr jest założycielem grupy OweeN, w skład której wchodzą: Dawid Domalak Domała z zespołu  Reggaebarabanda, Kuba PPWK Suchodolski MoD(GroupThink), Piotr Owen Włodarski (Skafander).

2

Kuba Suchodolski MOD reprezentuje płocki RAP. Lokalnie jest dobrze znany pod nazwą „PPWK”. Kuba współpracuje z Palma Recordzi ma już na koncie kilka nagranych albumów. Na co dzień udziela się wokalnie w zespole GroupThink, z którym zwyciężył Studencki Festiwal Piosenki „Katorga” 2016.

Dawid Domalak Domała natomiast to reprezentant nasielskiej sceny, którą reprezentuje od połowy lat 90. Na swoim koncie posiada już dziewięć hip-hopowych albumów wypuszczonych w podziemiu (w tym 4 solówki). Jest organizatorem wielu koncertów i imprez zrzeszających lokalnych miłośników muzyki rap i reggae. Od ponad 4 lat śpiewa w nasielskim zespole Raggabarabanda, z którym obecnie nagrywa pierwszy oficjalny album.

3

Artyści wystąpią na Scenie Sound System Circus Love, która zostanie przygotowana specjalnie dla osób niepełnosprawnych.Festiwal Reggaeland odbędzie się w dniach 8-9 lipca na plaży nad Wisłą w Płocku. Karnety w cenie 60 zł (cena obowiązująca do dnia 30 czerwca 2016) można kupić na stronie Ticketpro, w punktach sprzedaży stacjonarnej tj. Empik czy Media Markt (dokładny wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl) oraz w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (Płock, ul. Tumska 9a).

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z darmowej aplikacji mobilnej Reggaelandu dostępnej w sklepie Google Play i AppStore, w której znaleźć można wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej edycji festiwalu. Nowością jest także darmowa aplikacja „MiastO!Żyje” gromadząca informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych odbywających się w Płocku, dostępna w sklepie Google Play, a wkrótce również i w AppStore.

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMarsz w upale po puszczy
Następny artykułOrły i brexit

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ