Kard. Gulbinowicz

Kilka dni temu prasę obiegła szokująca informacja o śmierci Henryka Gulbinowicza. Duchowny od blisko dwóch tygodni przebywał w szpitalu, a w ostatnich tygodniach został też pozbawiony wszelkich praw duchownych. Kard. Gulbinowicz zostawił po sobie testament. Odczytano jego wolę. Wiadomo, komu przekazał swój cały majątek. Wiele osób będzie zaskoczonych.

Kard. Gulbinowicz i jego testament

Henryk Gulbinowicz zmarł przed południem w poniedziałek. Duchowny miał 97 lat. Wokół niego w ostatnich dniach narastał spory konflikt społeczny, po tym, jak został pozbawiony wszelkich praw duchownych. Stolica Apostolska nakazała też zapłatę darowizny na fundację wspierania działań Kościoła na rzecz ofiar nadużyć seksualnych. Jak się jednak okazuje, kard. Gulbinowicz ze względu na zły stan zdrowia nie był w stanie zrealizować darowizny. Teraz, po jego śmierci zdecydowano odczytać się testament.

„Zgodnie z wolą zmarłego w poniedziałek kardynała Henryka Gulbinowicza część jego majątku ma zostać przekazana na pomoc biednym i ubogim za pośrednictwem Caritas, a książki, jakie po sobie pozostawił, mają trafić do biblioteki Seminarium Duchownego we Wrocławiu” – przekazał portal Onet.

Kard. Gulbinowicz, jak informuje Onet, w swoim testamencie nie odniósł się do swojej przeszłości i zarzutów, które mu stawiano i za które stracił wszystkie swoje prawa. Wiemy co jeszcze, oprócz decyzji o przekazaniu majątku krył w sobie testament byłego już kardynała.

„Ksiądz kardynał wspomina w testamencie swoje lata dzieciństwa i ludzi, których spotkał od czasów Wilna. Dziękuje ludziom, od których otrzymał wiele dobra, dziękuje Bogu i rodzicom, którzy przekazali mu wiarę” – przekazał Onetowi rzecznik wrocławskiej kurii, ks. Rafał Kowalski.

Wobec Kościoła w ostatnich dniach narasta spory konflikt społeczny. Mówi się nie tylko o kard. Gulbinowiczu, ale także o Stanisławie Dziwiszu czy Janie Pawle II. Wobec tego wszystkiego, swoje zdanie dość głośno i klarownie postanowił wyrazić Ojciec Rydzyk. Dlatego też zaskoczył wielu. Przeczytaj stanowisko założyciela Radia Maryja.

źródło: Onet

  1. Znany lek zwalcza koronawirusa? Amerykańscy naukowcy są niemal pewni swego
  2. Emeryci z rekordowymi podwyżkami. Rząd przyszykował miłą niespodziankę
  3. Królowa Elżbieta II bezwzględna dla własnego syna. Tego co zrobił, nie dało się wybaczyć

Zobacz również: