emeryci i waloryzacja emerytur

Seniorzy wreszcie mają powody do zadowolenia. Przyszłoroczna waloryzacja emerytur będzie wyższa niż ta, którą początkowo zakładał rząd. Wiemy o jakie pieniądze chodzi. Medal ma jednak dwie strony. Emeryci w 2021 roku będą mieli powody do radości, ale w kolejnych latach tak kolorowo być już nie musi i raczej, co tu dużo ukrywać, nie będzie.

Emeryci i przyszłoroczna waloryzacja

Dobre informacje dla seniorów płyną z ostatniego artykułu opublikowanego w „Fakcie”. Okazuje się bowiem, że w przyszłym roku emeryci otrzymają rekordowo wysoką podwyżkę. Wyższą, niż zakładał rząd.

Co tu dużo ukrywać, każdego roku emeryci oczekują na waloryzację. Zwłaszcza Ci, którzy otrzymują bardzo niskie emerytury, pozwalające wiązać ledwo koniec z końcem. W przyszłym roku rząd ma dla nich dobre informacje.

Z najnowszych wyliczeń, które przekazali eksperci Instytutu Emerytalnego wynika, że przyszłoroczne waloryzacja może sięgnąć 4,4 procent. Oznacza to, że w przypadku najniższej emerytury, która w Polsce wynosi 1025 złotych netto, będziemy mówili o dodatkowych 45 złotych.

Oczywiście podwyżka taka ma związek z rosnącą inflacją. Ta zdaniem ekspertów, cytowanych przez „Fakt” rośnie zdecydowanie szybciej, niż zakładał to rząd. „Dla emerytów to o tyle dobra wiadomość, że przyszłoroczna waloryzacja będzie wyższa i wyniesie nawet ok. 4,4 proc” – mówi na łamach „Faktu” dr Antoni Kołek z Instytutu Emerytalnego. Emeryci mogą być zatem zadowoleni.

Tak kolorowo nie wyglądają już jednak prognozy na kolejne lata. Według analiz w 2020 roku waloryzacja ma wynieść tylko 3,35 procent a jeszcze rok później niewiele więcej, bowiem 3,45 procent. Jak widać rekordowy może być wyłącznie 2021 rok, ale wszelkie prognozy nie są żadnym pewnikiem i może okazać się, że także w kolejnych latach emeryci będą mogli liczyć na podreperowanie swojego budżetu domowego.

źródło: Fakt, mat. prasowe

  1. Cezary Pazura powiedział ile zarabia. Można złapać się za głowę
  2. Masz taki telefon komórkowy? Czeka Cię przykra niespodzianka i kosztowny wydatek
  3. Minister Zdrowia o znoszeniu obostrzeń. Wielu z nas nie będzie zadowolonych

Zobacz również: