atak

Funkcjonariusze policji zatrzymali ubiegłej nocy mężczyznę, który nie dość, że jechał rowerem całą szerokością pasa, to jeszcze bez oświetlenia. Po wylegitymowaniu okazało się, że rowerzysta to poseł Koalicji Obywatelskiej. Mało tego, od parlamentarzysty wyczuwało się woń alkoholu.

Poseł Koalicji Obywatelskiej jechał rowerem pod wpływem alkoholu?

„Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski został zatrzymany w nocy z poniedziałku na wtorek na jednej z ulic Poznania przez patrol policji” – podało TVP Info. Dziennikarze donieśli, iż policja zainteresowała się parlamentarzystą, gdyż ten jechał rowerem bez oświetlenia i całą szerokością pasa. Nie dało się ukryć, że mężczyzna miał problem z jechaniem prosto. Incydent rozegrał się na ul. Głogowskiej w Poznaniu, chwilę po godz. 3 nad ranem we wtorek.

Przypuszczalnie policjanci nieco się zdziwili po wylegitymowaniu rowerzysty. Otóż okazało się, że zatrzymany to znany parlamentarzysta. Według mediów od Sterczewskiego czuć było woń alkoholu.

Polityk Koalicji Obywatelskiej nie wyraził zgody na poddanie się badaniu alkomatem. Swoją decyzję uzasadnił posiadaniem legitymacji poselskiej. Nie zmienia to faktu, iż funkcjonariusze policji wyczuli od Sterczewskiego silną woń alkoholu.

Co ciekawe, na pytanie policjantów, czy spożywał alkohol, odpowiedział: „Wczoraj, że tak powiem”. Dodajmy, że w międzyczasie poseł KO próbował oddalić się od barierek, przy których zatrzymali go stróże prawa. Jednakże poproszony przez funkcjonariuszy przypiął rower do stojaka i oddalił się pieszo.

Kim jest poseł Franciszek Sterczewski? Otóż parlamentarzysta urodził się 17 marca 1988 roku w Poznaniu. Z wykształcenia jest architektem. W Sejmie zasiada od 2019 r., kiedy to uzyskał mandat z listy Koalicji Obywatelskiej. Zdobył wtedy 25060 głosów.

Poseł jest znany z dość kontrowersyjnych poglądów. Popiera aborcję, a także środowiska LGBT+ Warto wspomnieć także o jego udziale w protestach przeciwko odbudowie Zamku Królewskiego w Poznaniu, a także w manifestacjach w obronie niezawisłości sądów, kontynuowanych i rozwiniętych pod nazwą Łańcuch Światła.

źródło: TVP Info, Wikipedia

Zobacz również: