nie żyje aktorka

Potworne odkrycie poraziło opinię publiczną na całym świecie. W przyczepie ciężarówki zaparkowanej na poboczu odnaleziono blisko 50 ludzi. Niestety, 46 osób nie żyje, natomiast 16 przewieziono do szpitali.

Udar i wyczerpanie powodem śmierci 46 osób

Do ogromnej tragedii doszło w teksańskim San Antonio w USA. Służby odkryły ciała co najmniej 46 osób. Ofiary znajdowały się wewnątrz naczepy ciężarówki. Dodajmy, iż tir był zaparkowany na poboczu.

Ukryci w przyczepie ludzie nie mieli zbyt dużych szans na przeżycie. Wysoka temperatura sprawiła, iż uwięzieni w środku pasażerowie zmarli z powodu wyczerpania i udaru cieplnego. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż temperatura w San Antonio sięgała w tym czasie od ponad 32 do 37,7 stopni Celsjusza. Jakimś cudem ocalało 16 odnalezionych. Wszyscy oni trafili do szpitali.

„Ludzie zmarli z powodu wyczerpania i udaru cieplnego, a przyczepa nie miała klimatyzacji ani wody” – przyznał komendant straży pożarnej w San Antonio Charles Hood. Jednocześnie przedstawiciel straży poinformował, iż wśród 16 osób, które przewieziono do pobliskich szpitali, jest czworo dzieci.

W sprawie głos zabrał także szef policji w San Antonio Bill McManus. „Władze zostały zaalarmowane tuż przed godziną 18:00 czasu lokalnego, kiedy pracownik pobliskiego budynku usłyszał wołanie o pomoc” – wyjaśnił. Policja zaznaczyła, że wśród ofiar znaleźli się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w tym wielu młodych dorosłych.

Funkcjonariusz dodał, że w sprawie zatrzymano trzy osoby. Mężczyzna podkreślił jednak, iż nie wiadomo, czy mają one coś wspólnego z tragedią. McManus podał, że śledztwo przejmie teraz federalna agencja Homeland Security Investigations, która jest częścią agencji ds. imigracji i egzekwowania przepisów celnych.

Należy wspomnieć, iż także lokalne władze wypowiedziały się w temacie makabrycznego znaleziska. Radna miejska Adriana Rocha Garcia nazwała ofiary migrantami. Przy czym władze nie potwierdziły tego faktu. Jednocześnie nie podano z jakiego kraju miały pochodzić ofiary. Co ciekawe, minister spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Ebrard przyznał, że dwie osoby, które trafiły do szpitala, pochodzą z Gwatemali.

Ważne słowa wypowiedział także burmistrz San Antonio. „Mieli rodziny i prawdopodobnie próbowali znaleźć lepsze życie. To jest po prostu straszna ludzka tragedia. (…) Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za narażenie tych ludzi na tak nieludzkie warunki będą ścigane i ukarane z pełną surowością prawa” – ocenił Nirenberg.

źródło: Polsat News

Zobacz również: