wybuch gazu

W niedzielny wieczór doszło do dramatu w jednym z kopenhaskich centrów handlowych. Napastnik otworzył ogień do znajdujących się tam ludzi. W sieci pojawiło się szokujące nagranie z miejsca strzelaniny.

Nie żyją 3 osoby, stan kilku innych uczestników strzelaniny jest krytyczny

„Otrzymaliśmy informację o strzałach w centrum handlowym Field, na miejsce skierowano funkcjonariuszy” – poinformowała kopenhaska policja. „Kilka osób zostało poszkodowanych w strzelaninie w centrum handlowym w Kopenhadze” – dodały duńskie służby.

Policja podała, iż napastnik zabił 3 osoby. Wiele osób zostało poszkodowanych. Stan trzech rannych jest krytyczny. W związku z atakiem funkcjonariusze aresztowali jednego mężczyznę. Zdaniem mediów chodzi o 22-letniego Duńczyka.

W mediach społecznościowych opublikowano wstrząsające nagrania dotyczące wstrząsającego zdarzenia. Filmiki przedstawiają policjantów oraz skutego w kajdanki, klęczącego na ziemi napastnika.

Jeszcze inny z materiałów pokazuje wystraszonych ludzi, którzy próbują uciec z nowoczesnego centrum handlowego „Field’s”. Niewątpliwie na miejscu strzelaniny panował wszechobecny chaos i panika. W tle słychać przeraźliwe odgłosy strzałów.

Policja nakazała znajdującym się w galerii handlowej klientom schować się wewnątrz sklepów. Z kolei okolicę centrum wyłączono z ruchu. „Mój przyjaciel i ja staliśmy na ostatnim piętrze restauracji Sunset Boulevard. Widzieliśmy wielu ludzi nagle biegnących w kierunku wyjścia, a potem usłyszeliśmy huk” – zrelacjonowała jedna z kobiet, która przebywała w tym czasie na miejscu zdarzenia.

Kolejnym szokującym nagraniem jest materiał, na którym udało się uchwycić napastnika z karabinem. Dokładnie rzecz biorąc mężczyzna zbiegał z bronią po schodach przeciwpożarowych.

https://twitter.com/WarReadyyy/status/1543641772970090498

Póki co służby nie wypowiedziały się na temat motywów działania sprawcy strzelaniny. Poza informacją o zatrzymaniu podejrzanego 22-letniego Duńczyka nie podano żadnych innych szczegółów.

źródło: Fakt

Zobacz również: