Lech Wałęsa

Były prezydent Polski znowu szokuje. Lech Wałęsa wypowiedział się na temat swoje małżonki Danuty. Niestety, jak to już w przeszłości bywało, pojawiły się słowa, które lepiej, aby nigdy nie padły. 

Lech Wałęsa zabrał głos na temat kobiet w polityce

Była głowa państwa udzieliła ostatnio wywiadu źonie ministra PiS Mariannie Schreiber. Przypomnijmy, iż kobieta jest liderką partii Mam dość 2023. Celebrytka zapytała Lecha Wałęsę o to na kogo zagłosuje w najbliższych wyborach, a także o rolę kobiet w polskiej polityce.

Były prezydent nie krył, że wg niego kobiety bardziej zasługują na miejsce w polityce niż mężczyźni. „Więcej widziałem dobrych działaczy w kobietach niż w mężczyznach. Za długo trwał męski układ i to się pokrzywiło” – zaznaczył Lech Wałęsa. Laureat nagrody Nobla zauważył, iż wprowadzenie parytetów nie byłoby jednak najlepszym rozwiązaniem. Gdańszczanin stwierdził, że nowe osoby powinny wchodzić do polityki ze względu na swoje zasługi, a nie tylko ze względu na płeć.

W tym miejscu padła dość mocna i kontrowersyjna wypowiedź dotycząca żony Wałęsy. Wydaje się, że czytając te słowa męża, Danucie może zrobić się najzwyczajniej w świecie przykro. Tego typu słowa nie powinny nigdy paść z ust seniora. „Kobiety naprawdę są bardzo przydatne, choć bez mojej żony, bo była nie do roboty mocno” – powiedział w swoim stylu polityk.

Przy okazji Lech Wałęsa podkreślił, że powinno się zmniejszyć liczbę kadencji posłów do maksymalnie dwóch. „Wszystkich ludzi powołanych musimy mieć prawo odwołania. Ile podpisów masz, to musimy zebrać więcej i odwołać” – dodał.

Emerytowany polityk wyjawił także, na kogo zamierza zagłosować w nadchodzących wyborach parlamentarnych. „Na Tuska, nie ma rady. To jest najlepszy polityk. Ma pieniąchów jak lodu. Nie musi, a jednak się szarpie. Należy go nawet za to szanować. To jeden z najlepszych polityków, który może coś zrobić, tylko potrzebuje wsparcia. Do końca będę go popierał” – oświadczył Lech Wałęsa.

źródło: o2.pl

Zobacz również: