wybuch gazu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Skierniewicach w województwie łódzkim. Kierowca samochodu dostawczego potrącił dwie nastolatki, które jechały na rowerach. Mężczyzna próbował nawet reanimować dziewczyny.

Jedna z nastoletnich rowerzystek nie żyje

Komenda PSP w Skierniewicach przekazała dziś dramatyczną wiadomość. W Skierniewicach na ulicy Fabrycznej wydarzył się tragiczny wypadek. Auto dostawcze wjechało w dwie około 18-letnie dziewczyny, które jechały na rowerach.

Kierowca samochodu próbował udzielić poszkodowanym nastolatkom pomocy. Rozpoczął nawet reanimację, którą później kontynuowały służby ratunkowe. Niestety, jedna z potrąconych dziewczynek zmarła. Natomiast druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jak widać, początek długo wyczekiwanych wakacji okazał się dla młodych kobiet bardzo tragiczny.

Na temat wypadku wypowiedział się komisarz Robert Zwoliński z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Skierniewicach. Policja podała, że samochodem marki renault master kierował 29-letni mężczyzna, mieszkaniec Skierniewic. „Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej przyczyną było oślepienie kierującego przez słońce i mógł nie zauważyć jadących przed sobą rowerzystek” – poinformował funkcjonariusz skierniewickiej drogówki. Oczywiście sprawca wypadku został przebadany na obecność alkoholu we krwi. Badanie wykazało, iż był trzeźwy.

Jako pierwsi na miejscu tragedii zjawili się strażacy z KM PSP w Skierniewicach. „W momencie naszego przyjazdu była prowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa, udało się przywrócić czynności życiowe jednej z dziewcząt. Następnie do akcji dołączyło pogotowie ratunkowe, niestety, lekarz orzekł zgon drugiej nastolatki” – przekazał oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach st. kpt. Bartłomiej Wójcik.

Jak już wspomnieliśmy, nastoletnia rowerzystka, którą udało się uratować, trafiła do skierniewickiego szpitala. W tej chwili dziewczyna jest w stanie ciężkim i walczy o życie. Natomiast sprawca potrącenia tj. 29-letni mieszkaniec Skierniewic został zatrzymany.

Feralna droga była przez cały wieczór zablokowana. Aktualnie policja pod nadzorem prokuratora prowadzi śledztwo. Wszyscy mają nadzieję, że uda się ustalić szczegółowy przebieg tragicznego wypadku. Niestety, życia rowerzystki nie da się wrócić.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: