Ojciec Rydzyk

Sporo dzieje się wokół Kościoła Katolickiego w ostatnich dniach. Watykański raport, który ujawnił kulisy sprawy Theodore’a McCarrick’a czy materiał TVN na temat Stanisława Dziwisza są tym, co szczególnie rozgrzewa opinię publiczną. Ba, mamy nawet wrażenie, że aż tak gorąco wokół Kościoła w ostatnich dziesięcioleciach jeszcze nie było. Swoje trzy grosze do sprawy postanowił wtrącić też Ojciec Rydzyk. Dla niektórych, redemptorysta wykazał się wyjątkowo przytomną oceną całej sytuacji.

Ojciec Rydzyk na chłodno ocenia całą sytuację

Społeczeństwo jest podzielone. Część osób rozpoczęło regularną bitwę z Kościołem. Uważają, że kard. Stanisław Dziwisz czy nawet nieżyjący Jan Paweł II powinni zostać rozliczeni. Dla osób głęboko wierzących problem pedofilii w Kościele istnieje. Jednak ostatnie wydarzenia w ich odczuciach są eskalacją ataków na Kościół. Mają one za cel zniszczyć tę instytucję i postrzeganie świętego Jana Pawła II w oczach Polaków. Nie ma na to ich zgody.

W podobnym kontekście wypowiedział się na łamach „Naszego Dziennika” Ojciec Rydzyk. „Chodzi o to, żeby wymazać Jana Pawła II z życia dzieci i młodzieży poprzez tworzenie jego sfałszowanego obrazu” – przyznał wprost Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja.

W dalszej części wywiadu było jeszcze ciekawiej, bowiem Ojciec Rydzyk postanowił zmierzyć się z zarzutami, stawianymi Kościołowi Katolickiemu, kard. Stanisławowi Dziwiszowi i Janowi Pawłowi II.

„Nawet jeden z poważnych – wydawałoby się – profesorów powiedział w jednej ze stacji telewizyjnych, że ks. kard. Dziwisz zdradził Jana Pawła II, że to zdrajca. Wychodzi więc na to, że św. Jan Paweł II miał przy swoim boku zdrajcę. Czyli znowu działanie podprogowe, które ma nas przekonać, że Jan Paweł II też nie jest taki, jakiego się go nam przedstawia” – grzmi Ojciec Rydzyk, który wydaje się przy tym apelować, aby zachować chłodną głowę i nie wierzyć wszystkim doniesieniom prasowym.

Założyciel Radia Maryja nie ma wątpliwości – to atak na Kościół Katolicki

Tadeusz Rydzyk nie ma wątpliwości, że obecnie mamy do czynienia z olbrzymią falą nienawiści przeciwko Kościołowi Katolickiemu. „Chodzi o to, żeby napiętnować kapłanów, biskupów, ludzi Kościoła do tego stopnia, że inni bez żadnych powodów będą ich nienawidzić. Przecież już dziś niektórzy, nie mając żadnych podstaw do tego, mówią, że księża to źli ludzie” – tak ocenia Rydzyk te ataki.

„Atak na św. Jana Pawła II i jego sekretarza dokonuje się w momencie profanacji i ataków na kościoły, wulgarnych manifestacji proaborcyjnych. Jeszcze w dodatku dokonuje się to w roku setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II i setnej rocznicy Cudu nad Wisłą” – dodaje Ojciec Rydzyk w dalszej części wywiadu.

źródło: Nasz Dziennik, Onet

  1. Kaczyński nie odda władzy. Ten sondaż doskonale to pokazuje
  2. Krystyna Janda dostała miliony. Wciąż jej za mało, ludzie są w szoku
  3. Sceny grozy w Biedronce. Klienci łapali się za głowy zanim dotarło do nich, co się stało

Zobacz również: